Niedziela, 29 listopada 2015. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

"Nie chcemy takiego inwestora"

2013-01-03 08:40:41 (ost. akt: 2013-01-03 09:04:34)
Pracownicy Warmii obawiają się o swoje miejsca pracy

Pracownicy Warmii obawiają się o swoje miejsca pracy

Autor: Ewa Dolińska-BaczewskaZa 7 mln zł Ministerstwo Skarbu Państwa chce sprzedać większość udziałów zakładu przemysłu odzieżowego "Warmia". Inwestorem ma być Walerian Pichnowski, który jako jedyny stanął do przetargu. - To dla nas ogromy szok - mówi Barbara Szczepuch-Krasowska, przewodnicząca Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników „Warmia” SA w Mrągowie. - Jeśli nasz zakład pójdzie w ręce tego pana, to pracownicy pewnie pójdą na bruk.Jeszcze przed świętami resort skarbu podjął decyzję o sprzedaży 85 procent udziałów „Warmii” Walerianowi Pichnowskiemu za niecałe 7 mln złotych. Decyzja ministerstwa została zamieszczona na stronie internetowej resortu.


- Jest to dla nas ogromny szok, do tej pory zastanawiamy się jak można było tak postąpić - komentuje Barbara Szczepuch-Krasowska, przewodnicząca Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników „Warmia” SA w Mrągowie. - Serdecznie dziękujemy panu Ministrowi za taki prezent. Wiemy, że wszystkie firmy odzieżowe, które kupił w Polsce pan Pichnowski, już nie istnieją, a tysiące ich pracowników poszło na bruk. Obawiamy się, że i nas spotka podobny los.Pracownicy są wstrząśnięci decyzją ministerstwa. Boją się o swoje miejsca pracy. 
- Przedsiębiorca nie budzi przede wszystkim naszego zaufania - mówią kobiety z mrągowskiej Warmii . - Wszystkie firmy, które były przyjmowane przez inwestora, upadły. Boimy się o swoje miejsca pracy. Wielu naszych pracowników to jedyni żywiciele rodziny. Co będziemy robić, gdy nas zwolnią?

Barbara Szczepuch-Krasowska dodaje: - Rząd kolejny raz udowadnia nam, że w ogóle się nami nie interesuje. Ministerstwu obojętny jest los dobrze prosperującego zakładu. Zamiast ratować takie zakłady, to się je sprzedaje i skazuje na stracenie.


Pracownicy szykują się do akcji strajkowej. Informują media i szukają pomocy. - Mamy jeszcze nadzieję, że Ministerstwo wycofa się ze swojej decyzji i zastanowi się nad tym co zrobiło - mówi przewodnicząca związku. pk

Więcej w dzisiejszym Kurierze Mrągowskim!

Zobacz też co wcześniej pisaliśmy o prywatyzacji "Warmii"
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (57) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #1720575 | 89.72.*.* 23 kwi 2015 23:04

  Czy ktoś może wie coś o obecnej sytuacji Warmii w Mrągowie?Podobno mają być zwolnienia?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hmmm, tak sobie myślę #972441 | 95.48.*.* 31 sty 2013 19:03

  Witam moich oponentów. Rozmawiajmy szczerze jak można pomóc ukochanej Warmii , napewno nie uzyskamy tego szkalując nabywcę i rozsiewając plotki bez podstaw dotyczące jego byłych zakładów. Była cukrownia w Kętrzynie i jej nie ma , za chwilę nie bedzie LOT-u i tez damy radę. Coś było i nie ma takie zycie ,była San...ska i jej czas minął ,byli Faraoni w Egipcie i co ? i tez zostały wykopaliska . Warmia będzie . Nie mieszajmy Burmistrza Ketrzyna i Mrągowa bo im nic tak właściwie do Warmii , nie mieszajmy polityki PO ,PIS ,SLD bo im nic do tego Jesteśmy tylko pracownikami których łączy umowa o pracę czy się komusto podoba czy nie . Spójrzmy na to realnie. W moim skromnym domu nad jeziorem , ja jestem Panią domu - gospodarzem .Gdy ktos chce do wejść do mojego domostwa nad wodą to puka do drzwi i czeka aż gospodarz powie proszę , to takie zaproszenie . Taki gospodarzem w Warmi Kętrzyn i Mragowie jest Pan Pichnowski. I od nieg0 zależy kogo chce zaprosić ,i wpuścić do swojego domu. Taka jest prawda i im szybciej moje koleżanki z Warmi Kętzryn i Mragowa to zrozumieją to tym szybciej zapanuje zdrowa atmosfera na zespołach produkcyjnych . Ja chcę pracować, a TY?????? ......odpowiedz sobie sam.......... Dość obłudy i kłamstwa w naszym zakładzie .Zapracujmy wspólnie na na dobre imię Warmii pod nowym Zarządem. Udowodnijmy niedowiarkom że bezrobocie w Warmińsko -Mazurskim nie wzrośnie bo weżmiemy się do pracy wszyscy razem , zarząd , zwiazki ,produkcja. Pozdrawiam moich oponentów:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ewa #966468 | 89.229.*.* 26 sty 2013 22:34

  Jesteście wolnymi ludźmi. Istnieją jeszcze media. Pokażcie, co się dzieje w naszym mieście. Nie ma nic! Młodzi uciekają stąd. A ostatnie istniejące zakłady wpycha się w podejrzane ręce.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Karat #949065 | 95.48.*.* 11 sty 2013 21:43

  Jedyny konkretny facet z branży odzieżowej .Ostatni mohikanin przemysłu odzieżowego.Jak nie On to kto?Pokażcie mi faceta który chce zainwestowac prawdziwe pieniądze w taki przeciwny sobie układ.A może zapytajcie zwykłych szwaczek co sądzą o tej zmianie formy ? ( poczytajcie ich wypowiedzi na forum) .I wierzcie mi, im będzie naprawdę obojetnie bo one uczciwie pracują i na pewno o pracę nie muszą się bać. Bo czy ten inwestor czy tem szwaczki żyją z akordu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Pracownik Rawi #945174 | 89.75.*.* 9 sty 2013 12:17

  Klamia jak z nut Ilona Zuchowska Technik Budowlany Walerian Pichnowski BZ

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (57)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages