środa, 10 lutego 2016. Imieniny Elwiry, Elizy, Jacka

W byłej fabryce mebli powstaje centrum handlowe

2013-02-27 11:06:40 (ost. akt: 2013-05-14 12:48:31)

W połowie tego roku w Mrągowie zostanie otwarte nowe centrum handlowe. Obiekt powstaje na terenie byłej fabryki mebli przy ulicy Brzozowej. - Będzie to pierwsze tego typu centrum w mieście, które pozwoli na wygodne i przyjemne robienie zakupów, zaspokajając przy tym wszystkie potrzeby konsumenta - mówią inwestorzy.Przebudowa byłej fabryki mebli w Mrągowie rozpoczęła się pod koniec 2011 roku. Od samego początku prace na tym terenie owiane były tajemnicą.
 Zobacz artykuł na ten temat!

- Nic nie ukrywaliśmy, ale po wejściu na teren byłej fabryki mebli musieliśmy najpierw uporządkować i zabezpieczyć całe miejsce. Z uwagi na stan obiektów prace trwały dość długo - wspomina Zdzisław Paśnikowski, jeden z inicjatorów budowy. - W tym czasie rodziły się pomysły. Dopiero, po uzgodnieniu wielu ważnych spraw mogliśmy powiedzieć, że na tym terenie powstaje centrum handlowe "Fabryka".


Dlaczego inwestorzy postanowili stworzyć centrum?

- Przesądziły o tym przede wszystkim lokalizacja i przeznaczenie miejsca - mówią. - Większość obecnie budowanych obiektów handlowych to dyskonty spożywcze, brakuje obiektów w których obok wygodnego supermarketu znajduje się infrastruktura handlowo–
usługowa.

Jak dokładnie będzie wyglądało centrum? Jakie sklepy znajdą się w obiektach i ile osób będzie mogło znaleźć w nich zatrudnienie? Po odpowiedzi na te pytania odsyłamy do Kuriera Mrągowskiego, który ukaże się 28 lutego!


Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (61) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika #1093026 | 31.135.*.* 23 maj 2013 11:00

  też słyszałam o tej hurtowni, w ostatnią sobotę się wybrałam i naprawdę mają super ubrania a ceny dużo niższe niż a Alfie, taniej nawet niż u nas na rynku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Urszula #1016945 | 31.135.*.* 9 mar 2013 20:47

  Niedawno w Nikutowie(za stacją paliw) powstała hurtownia odzieży, mają fajne ciuchy, markowe ale naprawdę niedrogie. Myślę, że warto tam zajrzeć, ceny 2-3 razy niższe niż w markowych sklepach

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. młody #1010686 | 46.134.*.* 4 mar 2013 18:15

  Zamiast otwierać firmy produkcyjne -kolejne sklepy. a Mrągowo szarzeje w oczach. Czas by rządy w mieście przejęli ludzie młodzi i ambitni a nie emeryci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. powstanie obuwniczy #1008518 | 164.126.*.* 3 mar 2013 11:02

   Ale jak powstanie obuwniczy to i tak szybko zbankrutuje. Bo przecież mieszkańcy Mragowa wolą jechać do Olsztyna bo tam jest więcej i lepiej. A że drożej... to i tak lepiej bo dlaczego mam dać zarobić lokalnemu przedsiębiorcy. Niestety Mragowianie nie lubią jak ktoś w Mragowie otwiera Jakikolwiek interes. Albo traktują ciebie jak kozę do dojenia i każdy grosz można sie targować albo tak ci dupę obrobią że nie warto inwestować TUTAJ. Jest kilka osób co zatrudniaja "pól" mragowa na umowę bądz czarno (patrz ogóry, budole, piekary, wawrzyn, pasikonik) Wszyscy o tym wiedzą a i tak nikt z tym nic nie robi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. super ale życzę powidzenia #1008508 | 164.126.*.* 3 mar 2013 10:56

   Z tego co wiem to ceny za wynajem sąo ogromne. Do tego dochodzi ogrzewanie i inne pozostałe media. w sumie około 35 zł / m2. Także wynajmując najmniejszy lokal 100 trzeba się liczyć z kosztem 3500 do tego dochodzi zatrudnienie co najmniej 1 pracownika 2000 brutto z pochodnymi i zadbani o to aby nie kradł i zapraszał a nie odstaraszał klienterii. Ponoć ma tam powstać kawiarnia i restauracja i przedszkole. Zatem powodzenia licząc że centrum miasta i tak jest puste, a coraz więcej sklepów bankrytuje. Coi kolwiek tam nie zrobisz to i tak w dalszej perspektywie jesteś skazany na sprzedaż. Na razie będziesz pakował pieniądze najemcy... Po zatym większość osób zamieszkujących w Naszym mieście to tylko oglądacze zwiedzają w każdą niedzielę po mszy nowy sklep elektroniczny na wolności i potem lecą do pobliskiego markietu po bułki na obiad i do domu. Tak samo bedzie tam. jeśli ktoś liczy że powstana nowe miejsca pracy to się przeliczy. Już są zajęte.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (61)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages