Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Wyczekując wiosny biegacze z Mrągowa pobiegli w Dąbrowie i Malborku

2013-03-14 09:18:56 (ost. akt: 2013-03-14 09:26:29)
Wyczekując wiosny biegacze z Mrągowa pobiegli w Dąbrowie i Malborku

Wyczekując wiosny biegacze z Mrągowa pobiegli w Dąbrowie i Malborku

Autor zdjęcia: Klub Biegacza

Pierwsze podrygi wiosny pozwoliły biegaczom liczyć na lepsze warunki do uprawiania ulubionego sportu. Mimo że nadzieje okazały się płonne, podczas minionego weekendu zawodnicy Klubu Biegacza Mrągowo wystartowali w dwóch biegach.

W sobotę, 9 marca, odbył się II Zimowy Bieg Dębowy na dystansie 15 kilometrów - impreza, której pomysłodawcą jest fotograf biegowy Grzegorz Grabowski, w środowisku znany jako „Wasyl”. Na zawodach w Dąbrowie k. Mogilna pojawili się Tadeusz i Alicja Barszczewscy oraz Anna Olender, którzy oprócz Klubu Biegacza Mrągowo reprezentowali tam 10 Warszawski Pułk Samochodowy.

Na atestowanej trasie jednocześnie rozgrywane są Mistrzostwa Polski Grubasów, z odrębną klasyfikacją dla osób z współczynnikiem BMI oznaczającym nadwagę. Przed startem przeprowadzono oficjalne mierzenie i ważenie osób deklarujących się jako „grubasy”. W procedurze asystowali znani z ringu sportowcy: Iwona Guzowska i Dariusz Michalczewski, którzy później sami wzięli udział w biegu. Dystans najszybciej pokonali reprezentanci Ukrainy. Wśród panów z czasem 46:57 zwyciężył Sergiej Okseniuk, a wśród pań Kateryna Karmanenko (53:40).
Dodatkowa rywalizacja przebiegała między reprezentantami służb mundurowych. Tadeusz Barszczewski, startujący w pełnym umundurowaniu, 15 kilometrów pokonał w czasie 1:10:23 i w swojej klasyfikacji zajął wysokie 9 miejsce. Anna Olender zaliczyła debiut na tak długim dystansie, a Alicja Barszczewska ustanowiła swój nowy rekord życiowy (1:16:37).

Dzień później w Malborku wystartowali Lidia Długosz, Kasia Romaniuk i Kamil Długosz. Trasa liczyła sobie 5 kilometrów i obowiązkowo przebiegała obok krzyżackiego zamku. Bieg był zorganizowany z okazji Dnia Kobiet, dlatego panie mogły spodziewać się miłych akcentów ze strony organizatorów. Jednym z nich była pamiątkowa koszulka honorująca wszystkie kobiety startujące w biegu.
I tak jak w sobotnim biegu pogoda jeszcze oszczędziła biegaczy, tak już w niedzielę w Malborku naszych zawodników zastał prawdziwy nawrót zimy. Mimo porywistego wiatru i padającego śniegu, biegacze z Mrągowa uzyskali swoje najlepsze jak dotąd wyniki na dystansie 5 kilometrów. Lidia Długosz dodatkowo uczciła swoje święto zajmując drugie miejsce w kategorii K-45. Debiutująca impreza była bardzo sprawnie zorganizowana, a organizatorzy nagrodzili biegaczy w licznych kategoriach oraz podczas losowania nagród.
Na obu biegach z udziałem Klubu Biegacza Mrągowo zabrakło jedynie wiosny. Miejmy nadzieję, że pojawi się ona na którymś z kolejnych marcowych startów i tym razem zostanie na dłużej.
Kamil Długosz

WYNIKI:
II Zimowy Bieg Dębowy, Dąbrowa k. Mogilna (15km), 9.03.2013 r.
195 (60). Tadeusz Barszczewski 1:10:23
314 (12). Alicja Barszczewska 1:16:37
464 (13). Anna Olender 1:28:12
Bieg ukończyło 525 zawodników.

I Bieg na 5 km z okazji Dnia Kobiet, Malbork, 10.03.2013 r.
16 (7). Kamil Długosz 17:05
187 (2). Lidia Długosz 26:15
217 (9). Katarzyna Romaniuk 30:56
Bieg ukończyło 226 zawodników.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages