Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Czy mrągowski sąd unieważni umowę z pobieraczek.pl?

2013-04-07 10:30:20 (ost. akt: 2013-04-07 10:39:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Użytkownik teoretycznie nie ma nic do gadania. Zgodził się na taki układ Zarejestrował się i zaakceptował regulamin Podczas rejestracji na portalu automatycznie zawierana jest umowa, która zobowiązuje go do uiszczenia opłaty - twierdzą właściciele pobieraczka.pl

Pan Jerzy M. mieszkaniec Mrągowa na stronę pobieraczek.pl trafił przypadkowo. Szukał on informacji w Internecie.

Próbując ściągnąć plik został przekierowany na stronę z ankietą przeczytał, iż dostęp do szukanej informacji jest za darmo.

Wypełnił ankietę i zaakceptował regulamin, oczywiście nie czytając go. I tylko tyle gdyż informacji, której szukał nie otrzymał z tego portalu. Po kilku miesiącach otrzymał list że musi zapłacić nie małą sumę pieniędzy blisko 100PLN i równowartość 100 USD za to, że korzystał z usług tej strony.

Pobieranie z pobieraczka.pl jak się okazuje było darmowe, ale tylko przez 10 dni. Potem za każdy dzień naliczana jest opłata.

Użytkownik teoretycznie nie ma nic do gadania. zgodził się na taki układ. Zarejestrował się i zaakceptował regulamin. Podczas rejestracji na portalu automatycznie zawierana jest umowa, która zobowiązuje go do uiszczenia opłaty.

Pan Jerzy, jak jemu podobni nie chce zapłacić. W korespondencji właściciele firmy straszyli go komornikiem, wpisem do rejestru dłużników niewypłacalnych, a to wiąże się z odmowa otrzymania kredytu lub lizingu co ma dla Pana Jerzego duże znaczenie.

Aż wreszcie Firma windykacyjna która reprezentuje Pobieraczka wytoczyła pozew o zapłatę a Pan Jerzy odwołał się i sprawa w styczniu 2013 trafiła do sądu w Mrągowie. To pierwszy w Polsce podany do publicznej wiadomości pozew właścicieli pobieraczka o zapłatę.

Pan Jerzy nie jest jedyny niedoinformowany podobne maile o zapłatę otrzymują inni obywatele w Polsce. W Gdańsku został złożony pozew zbiorowy, ale jeszcze nie został rozstrzygnięty.

Prezes UOKIK nałożyła na pobieraczka 240 tys zł kary i nakaz publikowania decyzji przez 6 miesięcy na ich stronie internetowej.

Całkiem ciekawa lektura. Gorąco polecam fragment na stronie 29 o wprowadzeniu w błąd. 29 marca 2013 Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK. Utrzymana została również kara finansowa.

Wyrok ten nie rozwiązuje automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem pobieraczek.pl.

Usuniecie kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość należy szukać na sali sadowej Takie jest prawo i niestety tego się nie przeskoczy. Wiec warto śledzić sprawę w Mrągowie.

Portal pobieraczek.pl od 1 stycznia 2013 zawiesił rejestracje, ale wysyła przedsądowe wezwania. Właściciele pobieraczka twierdzą, że wszystko jest zgodnie z prawem i użytkownicy którzy teraz czują się pokrzywdzeni sami na taki regulamin się zgodzili.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RuchOburzonych

Zobacz także

Komentarze (91) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mragowianin z przypadku #1398612 | 79.191.*.* 19 maj 2014 16:34

  w Mrągowie będzie rozprawa już 23 maja 2014 Pewnie z prasy dowiemy się jaki będzie jego postanowienie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sprawa sadowa #1215870 | 83.24.*.* 10 paź 2013 23:38

  W dniu 2013.08.27 ukazało się ogłoszenie w Gazecie Wyborczej z informacją o organizacji pozwu zbiorowego przeciwko właścicielom serwisu pobieraczek.pl Oznacza to, że nabór jest prowadzony do nie przekraczalnego terminu 2013.10.26. Po tym terminie nie będzie można już przystąpić do pozwu. Liczy się data wpływu dokumentów do redakcji a nie ich wysłania. Kwoty wpłacone tyt. uczestnictwa po tym terminie nie będą zwracane.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. DI #1198585 | 83.24.*.* 16 wrz 2013 21:05

  Poważny problem. Powiedzmy to sobie szczerze i nie udawajmy, że problemu nie ma. Co więcej, ten problem zdaje się narastać, pojawia się w coraz to nowszych formach. Osobiście staram się coś z tym zrobić, ale jestem tylko pismakiem. Mogę ostrzegać ludzi, aby ewentualnych ofiar było jak najmniej. Co jeszcze mogę zrobić? Staram się dopytywać nasze władze, czy mają zamiar z tym problemem coś zrobić. Ostatnio zwróciłem się z pytaniami w tym zakresie do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Pytam ich, czy znają problem i czy mają zamiar coś z nim zrobić. Omawiany problem dotyczy przecież usług elektronicznych. Ociera się też o takie kwestie, jak np. nadużycia windykacyjne. Niektóre serwisy pobieraczkowe próbowały już korzystać z e-sądu, choć nie chciały podjąć walki w zwykłym sądzie. Dowodzi to tylko tezy, że e-sąd to świetne narzędzie dla firm o wątpliwej uczciwości - umożliwia uzyskanie fajnego papierka z sądu bez większego wysiłku. Takim papierkiem fajnie się straszy, prawda? Taki papierek można uzyskać bez solidnych dowodów na to, że jakikolwiek dług istnieje. Mam nadzieję, że obydwa ministerstwa odpowiedzą na moje pytania o kwestię serwisów pobieraczkowych. Chciałbym tę odpowiedź dostać, nawet jeśli ma ona brzmieć: "Panie! Wypchaj się Pan! Nie obchodzi nas to!".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ela #1146556 | 93.89.*.* 18 lip 2013 14:02

  A czy na www.grylogiczne.pl jest podobnie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Arabski Detektyw #1141597 | 83.24.*.* 13 lip 2013 00:38

  Serwis Plikostrada.pl, następca Pobieraczka, ma ponoć siedzibę w Dubaju, ale w nieistniejącym jeszcze wieżowcu. To dość istotna wiadomość dla tych, którzy chcieliby obiektywnie ocenić wiarygodność tej firmy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (91)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages