Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Sześć medali dla mrągowskich pięściarzy

2013-06-12 12:30:35 (ost. akt: 2013-06-12 12:33:47)

Aż sześć medali Mistrzostw Polski przywieźli do Mrągowa zawodnicy Kaliniak Team Mrągowo

Autor zdjęcia: Archiwum Kaliniak Team Mrągowo

Aż sześć medali Mistrzostw Polski przywieźli do Mrągowa zawodnicy Kaliniak Team Mrągowo. W Mistrzostwach Polski UFR w Suszu, medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Tomek Kalinowski i Kuba Węcek.
Świetnie zaprezentowali się mrągowscy zawodnicy Kaliniak Team na Mistrzostwach Polski UFR, które w miniony weekend odbyły się w Suszu.

Mrągowianie przywieźli dwa złote (Tomasz Kalinowski i Kuba Węcek), dwa srebrne (Daniel Wiszowaty i Szymon Rostkowski) i dwa brązowe medale (Karina Jankowska i Paweł Ściepuro).
 Walki odbywały się na zasadach UFR Rules (3 rundy: 1-na zasadach bokserskich, 2- na zasadach light-contact, 3- na zasadach light-kick).
Ponadto startowali jeszcze - Sebastian Romańczyk, który po ciężkiej walce o finał, gdzie zamiast light-kontaktu był full-kontakt, przegrał po dogrywce. Z powodu kontuzji nie przystąpił do walki o 3 miejsce. Krzysiek Kołodziejczyk przegrał walkę o 3 miejsce i uplasował się na 4 miejscu. Łukasz Ciskowski, przegrał pierwszą walkę, debiutował na walkach turniejowych, pojechał zdobywać cenne doświadczenie i miejmy nadzieję, że następnym razem będzie coraz lepiej. Kuba Piaskowski niestety przegrał pierwszą walkę po kontrowersyjnej decyzji sędziów, gdzie sam rywal Kuby był zdziwiony, że wygrał – komentuje Tomasz Kalinowski.
 Za bezinteresowną pomoc finansową w wyjeździe klub dziękuje pPanom: Dariusz Lentas, Maciej Kaźmierski oraz Tomasz Gadzikowski.

Wyniki zawodników Kaliniak Team Mrągowo w Mistrzostwach Polski UFR w Suszu:
- Tomasz Kalinowski - złoty medal, Mistrz Polski w kat. 90 kg senior.
- Szymon Rostkowski - srebrny medal, Vice-mistrz Polski w kat. 77 kg. kadeci starsi.
- Kuba Węcek - złoty medal, Mistrz Polski w kat. 78 kg junior.
- Daniel Wiszowaty - srebrny medal, Vice-mistrz Polski w kat. 78 kg junior.