środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Zapraszamy na Święto Policji

2013-07-23 09:16:34 (ost. akt: 2013-07-23 09:24:07)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Jutro, 24 lipca w amfiteatrze przy Placu Unii Europejskiej w Mrągowie odbędą się uroczyste obchody Święta Policji. Wydarzenia odbędzie się w godz. 12.00 – 15.00 i będzie znakomitą okazją do poznania bliżej pracy mrągowskiej Policji.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca. Data ta ustanowiona została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, podczas nowelizacji Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 r. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. Dlatego jest to szczególna data dla funkcjonariuszy i pracowników policji.

Na ten dzień mrągowska policja zaplanowała szereg atrakcji umożliwiających przede wszystkim poznanie bliżej pracy Policji.
Od godz. 12.00 do 13.00 w mrągowskim amfiteatrze przy Placu Unii Europejskiej (w razie niepogody w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie) odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek. O oprawę muzyczną uroczystości zadba Orkiestra Dęta „Mrongovia”.
Po zakończeniu głównej części obchodów, od godziny 13.00 do godz. 15.00 na placu Unii Europejskiej odbędzie się piknik profilaktyczny z wieloma atrakcjami i konkursami zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Funkcjonariusze prezentować będą między innymi radiowozy oraz służbowe motory. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy. Tego dnia na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentować będą materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz informować o procesie rekrutacji do służby w Policji. Przy jednym ze stanowisk pracować będzie także technik kryminalistyki. Będzie on zdejmował ślady palców i dłoni. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyjedzie pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach (do dyspozycji dzieci będzie jeden uniwersalny rower, dlatego warto przyjechać własnym). Dla najmłodszych będą również stoliki z kredkami, gdzie będą mogły przygotować prace plastyczne na temat „Policja dba o moje bezpieczeństwo”. Natomiast dla rodziców atrakcją i nauką będą alkogogle. To niezwykłe gogle o specjalnej konstrukcji, ich zadaniem jest zaburzyć naszą koordynację wzrokowo-ruchową. Po ich założeniu czujemy się tak jakbyśmy byli pod wpływem alkoholu. Ta zabawa będzie dla kierowców, aby uświadomić im jak zachowuje się organizm po wypiciu trunków i jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu pod ich wpływem.

Uroczyste obchody Święta Policji będą również okazją do wystawy prac konkursu plastycznego pn.„Praca policjanta”, w którym uczestniczyli najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej przy ul. Bohaterów Warszawy w Mrągowie.
Podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Mrągowie czas wszystkim umilać będzie Sierżant Bóbr – maskotka warmińsko-mazurskiej policji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu mrągowskiego oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.

KPP Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zaszokowana! #1236104 | 77.254.*.* 4 lis 2013 15:15

  Mało kto zdaje sobie sprawę, że istnienie tzw. "pępowiny" jest mitem i nieprawdą. W rzeczywistości, przeludnienie planety od dawna zmusza ludzkość do sztucznego ograniczania populacji - każde dziecko po urodzeniu zostaje dźgnięte w brzuch specjalnym narzędziem (med. "bagnet", jakkolwiek źle by się to nie kojarzyło) i dopiero kiedy przeżyje 12h jest operowane i oddawane oczekującym rodzicom. Pępek to właśnie blizna po przebiciu medycznym "bagnetem". W krajach o wysokim przeludnieniu, na przykład w Chinach czy Indiach prawo pozwala na stosowanie bagnetów o większej średnicy, czasem wyposażonych w hak rozrywający wnętrzności, aby dodatkowo ograniczyć przeżywalność. Niektórzy lekarze postulują także wykorzystanie broni palnej, ale z przyczyn ekonomicznych nie jest to brane pod uwagę w większości krajów (USA przyjęło rezolucję o zakazie wykorzystania broni palnej do "bagnetowania" noworodków w kwietniu 1998 roku, za wyjątkiem Teksasu, którego władze ugięły się dopiero dwa lata temu - w 2011, gdy okazało się, że w kilku klinikach stosowano do bagnetowania zmodyfikowane myśliwskie strzelby - tzw "shotgun"). Organizacje pokojowe i humanitarne odmawiają wypowiedzi w tej sprawie - z oficjalnego punktu widzenia problem nie istnieje, bo ludzie rodzą się z pępowinami, które są odcinane i po tym pozostaje pępek - blizna. W Internecie jednakże nic nie może pozostać tajne więc i ta prawda wyszła w końcu na jaw. Obecnie funkcjonują dwie kliniki położnicze w Szwajcarii oraz jeden (w budowie) szpital na północy Holandii, które nie prowadzą bagnetowania. Zostaliście poinformowani. Jeżeli nie chcecie znęcania się przez lekarzy nad waszymi pociechami, polecam poród w odpowiednim

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hah #1151584 | 89.229.*.* 24 lip 2013 15:07

  hahaha "Święto" Policji a poczta na królewieckiej nie czynna. hahahahahah :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zenon ryszard kakowski #1151496 24 lip 2013 13:34

  nie mam zaufania do policjantów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. :) #1150832 | 89.229.*.* 23 lip 2013 18:56

   Do budy p..

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. lisa #1150741 | 89.229.*.* 23 lip 2013 17:14

   Nigdy nie jezdze pijana!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages