Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Piknik pod okiem policji

2013-07-24 13:22:49 (ost. akt: 2013-07-24 13:28:04)

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Mrągowscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i przybyłych gości podczas tegorocznego Pikniku Country, który odbywać się będzie od 26-28.07.2013r. W zabezpieczenie festiwalu zaangażowani będą nie tylko mrągowscy policjanci ale także funkcjonariusza z całego województwa. Funkcjonariusze patrolować będą miasto i okolicę, jak również kontrolować ruch na drogach. Już dziś życzymy udanej zabawy, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Podczas trzech festiwalowych dni tegorocznego Pikniku Country w Mrągowie policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i przybyłych gości. W mieście policjanci będą bardziej widoczni niż na co dzień ponieważ będzie ich więcej. W tym czasie mrągowskich policjantów wesprą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, a także policjanci ruchu drogowego z całego województwa. Również w tych dniach zaangażowani zostaną kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Na ulicach będą patrole piesze, które reagować będą na każde zauważone przestępstwo lub wykroczenie . Policjanci nie będą pobłażliwi dla osób, których zachowanie będzie zagrażało życiu, zdrowiu ich samych oraz innych osób. Przypominamy również o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Impreza masowa jakim jest Piknik Country wcale nie wiąże się ze zniesieniem tego zakazu dlatego też spotkanie z funkcjonariuszami w takiej sytuacji może zakończyć się mandatem karnym czy sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.

Na drogach o bezpieczeństwo kierowców dbać będą policjanci ruchu drogowego, którzy wykorzystają w tym celu oznakowane i nieoznakowane radiowozy ale również motocykle. Dzięki zaangażowaniu policyjnych jednośladów, funkcjonariusze szybciej dotrą w miejsca, w których wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym i na bieżąco będą udrożniać ruch pojazdów. W czasie trwania Pikniku policjanci prowadzić będą wzmożone działania kontrolno–prewencyjne. Do walki z piratami drogowymi policjanci ruchu drogowego wykorzystywać dostępne środki w tym, m.in. urządzenia służące do kontroli prędkości pojazdów w ruchu drogowym tj. laserowe mierniki prędkości, a także elektroniczne analizatory wydechu do pomiaru stanu trzeźwości kierujących. Poza tym na terenie powiatu mrągowskiego nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą także policjanci z innych jednostek garnizonu warmińsko–mazurskiego .

UWAGA!!!:

Wzorem lat ubiegłych by ruch w Mrągowie odbywał się płynnie od 24.07 – 28.07.2013 nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego poprzez zmianę oznakowania poziomego.

· Ulica Jaszczurcza Góra zostanie wyłączona całkowicie z ruchu kołowego.

· Na ulicach: Giżyckiej, Królewieckiej, Ratuszowej, Warszawskiej i Traugutta zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

· W dniach 24.07. - 28.07.2013 r. ulica Sobczyńskiego na odcinku Warszawska-Mrongowiusza zostanie wyłączona z ruchu.

· W dniu 28.07.2013 r. w niedzielę w godz. od 11.30 do 14.00 w czasie „Parady Country” zostaną wyłączone całkowicie z ruchu następujące ulice: Nadbrzeżna, część ulicy Traugutta, Warszawska, Ratuszowa, Żeromskiego, Królewiecka i Giżycka. Wprowadzone zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo ruchu podczas Festiwalu.

Policjanci przypominają szczególnie mieszkańcom by nie jeździli w tych dniach na pamięć. Patrzmy na znaki. Dzięki temu unikniemy wszelkich niedogodności. Nie parkujmy pojazdów tam, gdzie jest to zabronione ponieważ mogą one, na koszt właściciela, zostać sholowane.

Policjanci z całego województwa dbać będą o to, aby to coroczne muzyczne święto przebiegało bez zakłóceń. Jednak bardzo dużo zależy od nas samych, dlatego zastosujmy się do podanych niżej wskazówek:

Parkowanie samochodów

Auta należy parkować wyłącznie na wyznaczonych parkingach.

Szczególną uwagę zwróćmy na znak „B-36” z umieszczoną pod nim tabliczką „ T-24 ”. Znak ten zakazuje zatrzymywania pojazdom, a w przypadku gdy kierowca nie zastosuje się do zakazu pojazd taki zostanie sholowany.

Pilnujmy dzieci

Podczas tak dużej imprezy pojawia się również ryzyko zagubienia się dziecka. W tłumie wystarczy tylko chwila, by zginęło nam ono z oczu. Taka sytuacja jest szczególnie stresująca dla rodziców, ale przede wszystkim dla zagubionego dziecka. Policjanci, pracownicy służb porządkowych i informacyjnych czy też zwykli ludzie często mają trudności z porozumieniem się z młodym człowiekiem, gdyż często jest zapłakane, roztrzęsione i przede wszystkim przerażone. Bardzo pomocne w takich sytuacjach mogą być opaski, które zakłada się dziecku przed podróżą. Umieszcza się na nich dane kontaktowe, takie jak numer telefonu rodziców, imię i nazwisko dziecka, adres. W przypadku braku takiej opaski prosimy o wyposażenie dzieci w karteczki z podstawowymi informacjami zawierających takie same dane jak powyżej. Najprostszym rozwiązaniem może być wypisanie dziecku na ręku jego imienia i numeru telefonu do opiekunów.

Pilnujmy swoich rzeczy

Piknik Country to impreza masowa przyciągająca ogromną ilość turystów. Przy tak dużej liczbie uczestników trzeba być bardzo rozważnym. Z doświadczeń funkcjonariuszy wynika, że głównym zagrożeniem dla mieszkańców i turystów mogą być kradzieże kieszonkowe. Dlatego prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty, pieniądze, klucze do mieszkania czy samochodu, aby ich nie zgubić i żeby nie stały się przedmiotami kradzieży. Nie nośmy plecaków, toreb na plecach.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mirek #1152561 | 5.173.*.* 25 lip 2013 17:07

  w zeszłym roku Policja pokazała kulturę na pikniku że byłem w szoku,tak trzymać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxxG. #1152488 | 31.135.*.* 25 lip 2013 15:20

  Już mi się odechciało Country..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Arbi #1152429 | 178.23.*.* 25 lip 2013 14:20

  I teraz POLICE PARTY ! ZERO ALKOHOLU ! już wypisują sobie mandaciki po 5oo za spożywanie w miejscu publicznym hahahah pozdrawiam :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. krysss #1152335 | 25 lip 2013 12:23

  Co to ma być !!! Policyjny Picnic???? Już 2 lata temu policja pokazała co potrafi .. !! Wlepiali mandaty komu popadnie , mi np. za próbę usiłowania spożycia alkoholu!!No debilizm totalny , oczywiście nie przyjąłem mandatu !! Niech na alejkach będzie patrol policyjny ale niech pani burmistrz zrobi amnestie na alkohol !! Wszyscy się w knajpach nie pomieszczą , a cały urok jest na mieście , alejkach , plaży, molo itp.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. A to ci Piknik #1152116 | 25 lip 2013 08:20

  Artykuł bardziej zniechęcający do Picnic Country, policja i policja. Policyjny Picnic Country.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages