Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Bezpieczny Piknik Country w Mrągowie

2013-07-29 13:32:05 (ost. akt: 2013-07-29 13:39:56)

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Policjanci podsumowali tegoroczny Piknik Country w Mrągowie. Według oceny funkcjonariuszy była to kolejna spokojna impreza. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych, ani zbiorowych zakłóceń ładu i porządku. Nad bezpieczeństwem imprezy w ciągu trzech dni czuwało ponad 150 policjantów.

Już po raz 32. w Mrągowie odbył się Piknik Country. Na to muzyczne święto co roku przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki country oraz turystów. W tym czasie miasto zmienia swoje oblicze. Fani muzyki oprócz udziału w koncertach bawili się także podczas bezpłatnych imprez towarzyszących. Napływ tak dużej liczby osób wiązał się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, jak też z łamaniem przepisów ruchu drogowego.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców i przybyłych gości podczas imprezy rodem z dzikiego zachodu czuwało w ciągu trzech dni ponad 150. policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie otrzymali wsparcie funkcjonariuszy ruchu drogowego i wydziału kryminalnego z całego województwa oraz policjantów Oddziałów Prewencji z Olsztyna
W czasie trwania imprezy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Podczas trzech dni pikniku nie doszło również do przypadków zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego. W tym czasie policjanci prewencji interweniowali ponad 60 razy. Najczęściej były to interwencje w miejscach publicznych. W ciągu trzech dni funkcjonariusze prewencji ujawnili blisko 60 wykroczeń. Wylegitymowali 118 osób.

O bezpieczeństwo na drogach podczas imprezy dbali policjanci ruchu drogowego. Stosowali oni przede wszystkim laserowe mierniki prędkości. Przybywający do Mrągowa miłośnicy muzyki i kultury country wiedzieli o tym, że nieodparta chęć zabawy w samochodowe rodeo może zakończyć się wysokim mandatem i punktami karnymi. Policjanci ruchu drogowego w ciągu trzech dni skontrolowali 177 pojazdów, w tym 16 motocykli. W tym czasie policjanci ukarali mandatami 62. kierowców. W 28 przypadkach w grę wchodziło przekroczenie dozwolonej prędkości, w 8 nieprawidłowe wyprzedzanie i niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików. Policjanci pouczyli również 54 uczestników ruchu drogowego. Natomiast 4 sprawców wykroczeń odpowiadać będzie przed sądem. W ciągu trzech dni imprezy policjanci ruchu drogowego przejechali w sumie prawie 10300 kilometrów. W czasie trwania Pikniku doszło do 2 wypadków i 13 kolizji drogowych.

Dobrej zabawie podczas pikniku towarzyszyło również picie alkoholu. Policjanci nauczeni doświadczeniem, jak co roku zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców. Przez całą imprezę kierujący mogli spodziewać się kontroli w tym zakresie. Mimo tego, w ręce policjantów wpadło 6. nietrzeźwych kierowców oraz 5 w stanie po jego użyciu. O prawdziwym „wysypie” nietrzeźwych możemy mówić w niedzielę. Wtedy funkcjonariusze zatrzymali ich aż 6. Niechlubny rekordzista, kierowca osobowego opla astry miał, aż 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.
Bez uprawnień jechał również 31-letni kierowca seata. Podczas kontroli okazało się, że uprawnienia stracił, gdy w grudniu 2012 roku również jechał po alkoholu. Mandat w wysokości 500 złotych za jazdę bez uprawnień zapłaci również, kierujący quadem który zdecydował się jechać mimo, że miał 2 promile alkoholu.
Natomiast 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 24-letni motorowerzysta. Wziął ze sobą także pasażera. Ten w swoim organizmie miał blisko promil. Podczas kontroli okazało się również, że pasażer jest właścicielem pojazdu. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 złotych za udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej.
Wszyscy sprawcy wykroczeń usłyszą przede wszystkim zarzuty kierowania po alkoholu, które mogą skutkować karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dbali również o bezpieczeństwo uczestników Parady Country. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na używanie pojazdów niezgodnie z ich przeznaczeniem (przewożenie pasażerów na dachach pojazdów i siedzących na krawędziach drzwi, kręcących tzw. „bączki”, „palących gumę”). Na szczęście Parada była miłą zabawą i obyło się bez interwencji policji.

Policjanci, którzy bezpośrednio zajmowali się zabezpieczeniem imprezy mówią z satysfakcją, że był to kolejny spokojny i bezpieczny Piknik.
KWP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenon ryszard kakowski #1158560 | 83.3.*.* 1 sie 2013 13:23

  (…)Bezpieczny Piknik Country w Mrągowie(…)dla kogo bezpieczny? a ile popełnionych przestępstw i wykroczeń nie zostało zgłoszonych policjantom? a ile razy policjanci odmówili pod różnymi pretekstami przyjęcia zgłoszenia o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach, ponieważ leniwym policjantom nie chciało się ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń i aby nie pogorszyć sobie statystyki przestępstw i wykroczeń na terenie powiatu mrągowskiego? a gorsza statystyka, to brak nagród i awansów. a ile ciał zabitych zwierząt zjedli countrowcy? a ile hektolitrów alkoholu wypili countrowcy? a ile ton śmieci pozostawili po sobie countrowcy? a ile hektolitrów ścieków pozostawili po sobie countrowcy? a ile spalin, czyli gazów cieplarnianych, które są przyczyną ocieplenia klimatu pozostawili po sobie countrowcy? a ile hałasu wytworzyli countrowcy? a ile osób przez cała noc, aż do rana nie mogło spać podczas koncertów? a przecież cisza nocna rozpoczyna się o godzinie 22.00. a gdyby tak dzisiaj ktoś głośno odtwarzał muzykę po godzinie 22.00, to policjanci interweniowaliby natychmiast i taka osoba zostałaby ukarana za zakłócanie porządku i ciszy nocnej. a ile będzie kosztowało usuwanie szkód spowodowanych przez wandali countrowców z naszych wspólnych pieniędzy pochodzących z budżetu miasta? a ile zostało wydanych naszych wspólnych pieniędzy pochodzących z budżetu miasta na zorganizowanie pikniku country? może ktoś odpowie na to pytanie publicznie? przecież wszystkie informacje o charakterze publicznym są jawne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Swojak #1157301 | 89.229.*.* 31 lip 2013 07:59

   Picnic bezpieczny bo URZĘDASY wreszcie zauważyli, że światła przy przejeździe tylko utrudniają ruch i na czas Country je wyłączyli. Ale już po jaki s DEBIL ponownie kazał je włączyć. Jak przez całe Coutry nie było tam kolejek tak w poniedziałek trzeba kilka zmian odstać zwłaszcza od strony Olsztyna i ul. Kolejowe. PISZE DEBIL I NIECH MNIE PODA DO SĄDU. No tak ale co tu się dziwić jak nasze kochane władze wydaja miliony i trzeba ludziom wmówić, że wydane zostały dla dobra ogółu. Tak było z miasteczkiem, potem skrzyżowanie, droga do nikąd za ul. Przemysłową, ekomarina dla pancerników i lotniskowców. Ciekawe co jeszcze wpadnie do tych główek naszym rajcom. A nie ma kasy na kawałek drogi od obwodnicy do os. mazurskiego czy do ul. Sołtyskiej czy górnej jak ja nazywają czasami. NIE POZDRAWIAM TYCH INTELIGENTÓW.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. misiek #1157076 | 89.229.*.* 30 lip 2013 21:20

   W AMFITEATRZE BYŁO SUPER .Do zo bacaenia za roCk

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. corleone #1156295 | 5.173.*.* 30 lip 2013 00:22

   ten piknik z roku na rok jest coraz gorszy!! żenada po prostu....każdy kogo spotkałem mówił to straszna lipa....jest coraz gorzej......COUNTRY MRĄGOWO skończyło się parę dobrych lat temu!!!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. NICK #1156185 | 89.229.*.* 29 lip 2013 21:57

    Co za gostek powiesił się na Mrongoville? Czy był z Mragowa?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (14)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages