Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Dziś premiera musicalu „Kochanie bez granic”

2013-08-09 08:50:11 (ost. akt: 2013-08-09 08:55:57)

Dziś na deskach sceny CKiT odbędzie się premiera musicalu pt. „Kochanie bez granic” w wykonaniu utalentowanej młodzieży z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Początek - godzina 19.00. Wstęp wolny!

Autorami musicalu, napisanego specjalnie dla młodzieży, są Jerzy Jarosław Dobrzyński – muzyka i aranżacje i Jadwiga Has – teksty piosenek i libretto. Widowisko musicalowe powstało jako efekt cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez ekspertów przygotowujących młodzież pod względem wokalnym, teatralnym i tanecznym. Wokalnie młodzież jest przygotowana przez Joannę Zagdańską – trenera śpiewu -wokalistkę pop-jazzową, pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Agatę Dowhań wokalistkę zespołu Alibabki i Mariusza Garnowskiego — muzyka i aranżera — stałych instruktorów Studia Wokalnego „Sukces”. Aktorski sznyt wykonawcom nadała Irena Telesz – aktorka teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, a umiejętności taneczne szlifowała Katarzyna Rakowska — choreograf ze znaczącymi osiągnięciami w pracy z młodzieżą na forum ogólnopolskim.

Libretto oparte jest na wątku miłości dwojga młodych ludzi rozdzielonych wschodnią granicą naszego kraju, w odniesieniu do wspomnień o niespełnionej miłości prababci na tle historycznych wydarzeń w latach 20-stych na terenach dawnych kresów Polski. Musical zawiera wzruszające treści poruszające emocje związane z koniecznością opuszczenia własnej ojczyzny, tęsknotą, nadzieją, poszukiwaniem własnej tożsamości i korzeni rodzinnych, a także nośne roztańczone i rozśpiewane sceny zbiorowe, pełne radości i młodzieńczej energii.

- Musical łączy polsko-słowiańskie tradycje muzyczne z obecnymi trendami we współczesnej muzyce młodzieżowej, co nadaje mu oryginalne brzmienie - mówi Agata Dowhań. - Obok wymienionych wyżej sił wykonawczych wystąpią zaproszone przez organizatorów dwa zespoły wokalne: polski zespół z Białorusi „Grodzieńskie słowiki” i zespół seniorek „Orzyszanki” z Domu Kultury w Orzyszu.

Scenografię multimedialną przygotował operator filmowy Tadeusz Załęcki, inscenizację i reżyserię — Paweł Kisiel, kierownictwo artystyczne i koordynację całości pełni Agata Dowhań.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec.

Premiera musicalu odbędzie się w dniu 9 sierpnia (piątek) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Wstęp wolny
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nero jaro #1166553 | 178.36.*.* 9 sie 2013 15:57

    Widziałem próby - to jest prawdziwa BOMBA !!!!! Rewelacja!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages