Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Atrakcyjny finał regat o puchar "7 Cudów Mazur"

2013-08-26 11:35:45 (ost. akt: 2013-08-26 11:42:39)

Autor zdjęcia: Marian Modzelewski

Zakończył się cykl regat o puchar "7 Cudów Mazur", które od maja odbywały się w 7 mazurskich miejscowościach. Finał odbył się w Mrągowie 24 sierpnia. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji w mrągowskiej eko-marinie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenon ryszard kakowski #1182139 | 83.3.*.* 27 sie 2013 11:15

  nie cenzurować komentarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zenon ryszard kakowski #1182138 | 83.3.*.* 27 sie 2013 11:15

  obserwowałem te regaty i zauważyłem, że uczestnicy tych regat praktycznie nie korzystali z urządzeń ekomariny. nie korzystali ze slipu, czyli z pochylni do wodowania jachtów i do wyciągania z wody jachtów, nie korzystali z drogi dojazdowej do tego slipu wraz z oświetleniem, nie korzystali z budynku ekomariny, czyli nie korzystali z bosmanatu, który miał być w tej ekomarinie ale go tam nie ma i nie będzie (puste pomieszczenia na piętrze), nie korzystali z natrysków, nie korzystali z punku mycia naczyń, nie korzystali z punktu poboru wody, nie korzystali z koszy do selektywnego gromadzenia śmieci. zatem z czego korzystali ci regatowcy w tej ekomarinie? tylko z maleńkiego pomościku do cumowania jachtów (właściwie kładeczki) przy molo plaży miejskiej. przed rozpoczęciem regat tylko odcumowali jachty od tej kładeczki. a po zakończonych regatach tylko zacumowali jachty przy tej kładeczce. to wszystko. uczestnicy tych regat powiedzieli mi, że pomościk do cumowania jachtów w mrągowie (od strony brzegu zarośnięty trzcinami) jest jednym z najgorszych spośród 7 miast w jakich ścigali się w ramach tego cyklu 7 regat na mazurach. były to pierwsze jachty jakie zacumowały przy małym pomościku tej pseudo – ekomariny od jej otwarcia w czerwcu ubiegłego roku. ci regatowcy przyjechali do mrągowa rano a wyjechali z mrągowa po południu po zakończeniu regat. zatem ci regatowcy, to nie byli turyści. oni nie zostawili w mrągowie swoich pieniędzy. to byli łowcy nagród. zwycięscy regat wywieźli z mrągowa pieniądze ( pochodzące z budżetów tych siedmiu miast na mazurach) jakie zarobili. to byli zwolennicy rywalizacji, a nie zwolennicy wielodniowego odpoczynku i turystyki w mrągowie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zenon ryszard kakowski #1182137 | 83.3.*.* 27 sie 2013 11:14

  uczestnicy tych regat nie przywieźli na przyczepkach samochodowych swoich jachtów kabinowych, czyli jachtów turystycznych. organizatorzy tych regat, czyli urzędnicy gminy miasto mrągowo wypożyczyli dla nich 8 (osiem) jachtów typu omega. omega to mały jacht do pływania przez kilka godzin, na którym nie można nocować i przygotowywać posiłków, ponieważ nie ma kabiny z mesą (pomieszczenia mieszkalnego). pięć omeg zostało wypożyczonych z wojskowego ośrodka szkoleniowo - kondycyjnego, jedna z ,,bazy mrągowo", jedna z hotelu znajdującego się w mrągowie i jedna od firmy wynajmującej jachty. tylko jedna omega była nowa i nadawała się do pływania. pozostałe jachty były w bardzo złym stanie technicznym. porwane żagle, połamane listwy w grocie, luźne liny stalowe (wanty i sztagi) podtrzymujące maszty, na jednym jachcie była rogatnica zamiast rumpla i przedłużacza, na podłogach jachtów był brud i woda. jacht wypożyczony z ,,bazy mrągowo" w trakcie regat nabierał wodę przez dziurę przy skrzynce mieczowej. zawodnicy startujący w tych regatach narzekali i byli zgodni, że te jachty to szmelc nie nadający się do regat, że to masakra, że organizatorzy nie sprawdzili tych jachtów przed regatami i nie przygotowali tych jachtów do regat. załoga z mrągowa wycofała się z ostatniego wyścigu, ponieważ stwierdzili, że na tak wolno pływającej omedze nie ma sensu pływać. zatem ci regatowcy wylewali brudną wodę z zęzy, czyli z dna jachtów do jeziora czos. i to ma być ekologia w mrągowie? i to ma być ekomarina w mrągowie? ci regatowcy cumując jachty przy tym pomościku ekomariny wpływali w trzciny. zatem, to nie byli prawdziwi żeglarze. prawdziwi żeglarze przestrzegają zasad etyki żeglarskiej i nie wpływają w trzciny i nie niszczą roślinności wodnej. i to ma być ekologia w mrągowie? i to ma być ekomarina w mrągowie? to byli ,,kibole żeglarstwa" a nie prawdziwi żeglarze. widzów obserwujących te regaty można było policzyć na palcach jednej ręki. zawodników ( 8 x 3 = 24) było więcej niż widzów tych regat. plażowiczów te regaty nie interesowały.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zenon ryszard kakowski #1182136 | 83.3.*.* 27 sie 2013 11:14

  gdyby w tych regatach brali udział prawdziwi, czyli ekologiczni żeglarze na swoich jachtach kabinowych, czyli na jachtach turystycznych, czyli przywiezionych do mrągowa na przyczepkach samochodowych, to w tych regatach mogłyby wziąć udział tylko trzy załogi na trzech jachtach. bo tylko tyle jest miejsc do cumowania dla jachtów kabinowych prawdziwych turystycznych żeglarzy ekologicznych przy pomościku ekomariny. przecież ta ekomarina została wybudowana dla prawdziwych turystycznych żeglarzy ekologicznych pływających przez wiele dni po jeziorze czos na turystycznych jachtach kabinowych. przecież specjalnie dla nich został wybudowany slip do wodowania jachtów wraz z drogą dojazdową i oświetleniem aby mogli wodować i wyciągać z wody swoje jachty nawet w nocy. a w tych swoich jachtach w mesach mieli przez wiele nocy spać i prowadzi żeglarskie życie dzienne. a w tych swoich jachtach w mesach mieli przez wiele dni przygotowywać i spożywać posiłki. a do ekomariny ci żeglarze mieli przychodzić aby uzyskać pomoc bosmana, którego nie ma i nie będzie. aby pobierać wodę do gotowania posiłków, aby wykapać się pod natryskiem, aby umyć naczynia po posiłkach, aby do toalety wylać fekalia z jachtowej przenośnej toalety (kingstona), aby wylać do kanalizacji brudną wodę z dna jachtów (z zęzy), aby wyrzucić do odpowiednich pojemników posegregowane śmieci. ale takich żeglarzy w mrągowie nie było, nie ma i nie będzie. zatem w mrągowie mamy pseudo – eko - marinę widmo, z której nie korzystają ci, dla których ta ekomarina została wybudowana przez burmistrza mrągowa otolię siemieniec (katolickiego polityka sojuszu lewicy demokratycznej) za 4.000.000 zł. inne imprezy towarzyszące tym regatom, które odbywały się tego dnia na plaży miejskiej nie miały nic wspólnego z korzystaniem z ekomariny. te inne imprezy towarzyszące tym regatom ,,kiboli żeglarstwa" odbywały się na plaży miejskiej, a nie w ekomarinie. przecież boiska do gier zespołowych i plac zabaw dla dzieci na plaży miejskiej, to była inna, odrębną inwestycją niż ekomarina, na którą burmistrza mrągowa otolia siemieniec (katolicki polityk sojuszu lewicy demokratycznej) wydała 2.300.000 zł.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zenon ryszard kakowski #1182134 | 83.3.*.* 27 sie 2013 11:13

  spikerzy, konferansjerzy prowadzący tę imprezy okłamywali uczestników tych imprez i widzów, że te imprezy odbywają się na terenie ekomariny. a przecież ekomarina to tylko budynek, slip do wodowania i wyciągania jachtów wraz z drogą dojazdową i oświetleniem oraz mały pomościk do cumowania jachtów przy molo plaży miejskiej, na wybudowanie której otolia siemieniec wydała 4 mln zł. w budynku ekomariny miało być ,,centrum edukacji ekologicznej”. ale w tym budynku nie ma żadnej edukacji ekologicznej. układanie kompozycji kwiatowych ze ściętych, czyli martwych kwiatów (hortiterapia), to nie ekologia. taka to była reklama mrągowa, reklama pseudo – eko - mariny i ,,promocja ekologii” dla potencjalnych żeglarzy za pieniądze pochodzące z unii europejskiej pod nazwą 7 CUDÓW MAZUR. taka to była kolejna impreza propagandowa burmistrza mrągowa otolii siemieniec (katolickiego polityka sojuszu lewicy demokratycznej), która reklamowała się na tej imprezie jako polityk. kampania reklamowa 7 miast na mazurach - 7 CUDÓW MAZUR - kosztowała 835 990 zł. zatem kampania reklamowa mrągowa kosztowała podatników 119 427 zł. więcej o tej pseudo – eko - marinie w mrągowie znajdziesz na stronie : http://interia360.pl/artykul/ekomarina -w-mragowie,57895

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages