Wtorek, 14 sierpnia 2018. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Za sciagniecie 10 plików mp3 i darmowego Windows'a XP do więzienia?

2013-09-08 21:15:29 (ost. akt: 2013-09-08 21:16:43)

Autor zdjęcia: Zdzishard Bajkowski

Na początku grudnia 2012 Sad Rejonowy w Mrągowie skazał na 8 miesiecy w zawieszeniu na 3 lata Pana M.B. za ściągniecie tylko 10 plików mp3 oraz za uzyskanie darmowego systemu XP o ograniczonej czasowo 30 dniowej wersji które to bez problemu można ściągnąć z Internetu za zgodą Microsoftu a której to nośnik posiadał Pan M.

dla przypomnienia:
http://mragowo.wm.pl/137186,6-miesiecy-w-zawieszeniu-na-3-lata-za-pliki-z-Internetu.html#axzz2eBReN0Am


W poniedziałek 9 września 2013 roku w Mrągowie rozpocznie się rozprawa karna przeciwko Panom M oraz Z mieszkańców Mrągowa o uzyskanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez ściągniecie z Internetu programów komputerowych miedzy innymi WinRar i TC oraz innych plików w tym muzycznych jak tez iż samodzielnie zainstalowali system operacyjny bez wymaganych uprawnień ( numery licencyjne OEM są zgodne z naklejką systemową COA na komputerach użytkowanych przez Pana Z) czym naruszyli oni prawo autorskie o którym mowa w art. 115 ust 3 uopaip oraz prawo karne z art. 278 ust 2 kk (kradzież)

Pan Z twierdzi iż użytkuje Internet na ogólnych zasadach i nigdy nie instaluje oprogramowania którego nie miałby prawa używać. Posiada stosowne licencje a pomimo to w akcie oskarżenia znajdują się one na liście jako nielegalnie zainstalowane. Jak również programy których nigdy nie używał a znajdowały się na dyskach ze śmieci.

Komputery zostały im zarekwirowane w 2011 roku przy okazji tak zwanej innej sprawy i zastosowaniu nadprzeciętności pracy mrągowskich policjantów a po przejrzeniu ich zawartości postawiono im zarzut o piractwo komputerowe. Teraz za to grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Panu M za ściągniecie tylko 10 plików mp3 sad wymierzył w grudniu 2012 roku kare 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę Prawomocny wyrok został uchylony przez SN

Wyrok tutaj : http://prawokultury.pl/media/entry/image/wyrok-mragowo.png

Pan Z. zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o wnioskowanie do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie niekonstytucyjności przepisu Art. 115 ust 3 prawa autorskiego gdyż przepis ten jest nagminnie stosowany przez organy władzy w Polsce do gnębienia niesfornych obywateli. W prośbie swej przytoczył wiele przykładów miedzy innymi zatrzymanie laptopów GPSów jak i komórek w trakcie kontroli drogowej i podciąganie do odpowiedzialności karnej za znajdujące się w nich zasoby niesfornego kierowcy. ( Tu proponuję lekturę TK sygn akt 15/13)
Pan Z złożył wniosek o zawieszenie postepowania sądowego do czasu rozstrzygnięcia niekonstytucyjności art. 115 ust 3
Złożył również wniosek do UOKiK o uznanie programów WinRar jak i TC jako produkty niebezpieczne gdyż narażają nieświadomych użytkowników na wielkokrotne kary gdyż nie blokują swojej użyteczności po ich czasie używania.

Tak wiec reasumując zadam Wam czytelnicy pytania czy mając na uwadze toczące się przedmiotowe postępowanie gdzie obecnie wszystko co jest w Internecie podlega pod prawo autorskie to nie określając w ustawie granic ustawodawca polski zrobił z Nas wszystkich przestępców?
Jak uważacie czy według was przepis ten jest sprzeczny z podstawowymi prawami człowieka?
Ja stoję na stanowisku iż Internet jest dobrodziejstwem ludzkości a korzystanie z niego ma na celu dobro społeczne a nie zabezpieczanie interesów wielkich korporacji. A jakie jest Wasze zdanie?Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: RuchOburzonych

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mixer #1942334 | 89.74.*.* 28 lut 2016 20:45

  Przepraszam link mi się poplątał tu jest, wystarczy skopiować i wkleić: http://rapids.pl /40313

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mixer #1942333 | 89.74.*.* 28 lut 2016 20:43

  DARMOWA PORADA a wystarczy przecież wejść na http://rapids.pl/40313"]http://rapids.pl /40313 zarejestrować się i wykupić 100 GB transferu za 29 PLN. Mnie to starcza na ok 3 miesiące.oni obsługują 90% serwisów udostępniających pliki. Ściągacie wtedy pełną tubą i uwaga NIC NIE UDOSTĘPNIACIE. Zwróćcie uwagę TYLKO UDOSTĘPNIANIE JEST ŚCIGANE. Linki do prawie wszystkiego mozecie znaleźć na forach typu darkwarez (seriale filmy etc). Zrezygnowałem z torrentów właśnie dlatego. 9 PLN miesięcznie to chyba niewielka cena za spokój

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PC BSD #1881039 | 83.29.*.* 14 gru 2015 12:54

  unikalny linux PC BSD instaluje programy instalatorami PBI podobnie jak windows instalatorami exe - a jest darmowy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kant. #1363625 | 89.229.*.* 31 mar 2014 17:17

  Niech mi ktoś powie:jeśli chcę ściągnąć dla siebie 1 utwór muzyczny,to ile i komu mam zapłacić?Jeśli opłata ma wynieść do 10 zł,to nie jest to nawet wykroczenie.Za gorsze przestępstwa wypuszczano winnych,kpiąc w żywe oczy ze sprawiedliwości,a tu za kilka zł,będą wsadzać do ciupy?Zabraknie więzień w Polsce,Tusku-buduj więzienia .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mieszkaniec #1360880 | 83.24.*.* 28 mar 2014 08:13

  A teraz uwaga. Kan­ce­la­ria ma oczy­wi­ście prawo do zło­że­nia do­nie­sie­nia o po­peł­nie­niu prze­stęp­stwa, bo udo­stęp­nia­nie pli­ków do któ­rych nie mamy praw au­tor­skich jest w Pol­sce ka­ral­ne. Co jed­nak się sta­nie, jeśli prze­stęp­stwa nie było lub nie uda się go udo­wod­nić, po­li­cjan­ci za­bra­li nie ten kom­pu­ter, a po­stę­po­wa­nie trwa­ło za długo? Po­szko­do­wa­ny musi po­zwać Po­li­cję i udo­wod­nić, że dzia­ła­ła bez­praw­nie albo spra­wa zbyt­nio się prze­cią­ga­ła. Jeśli mu się uda… Pań­stwo Pol­skie za­pła­ci mu od­szko­do­wa­nie. Pań­stwo, nie kan­ce­la­ria. Każdy mógł się po­my­lić przy skła­da­niu za­wia­do­mie­nia o po­peł­nie­niu prze­stęp­stwa, praw­da? Po pro­stu żyć nie umie­rać przy takim biz­ne­sie! Wy­sy­ła­my ma­so­wą licz­bę we­zwań do za­pła­ty. Część osób wy­stra­szy się i za­pła­ci. Ko­lej­ni zwąt­pią pod­czas po­bud­ki przez smut­nych panów w ko­mi­niar­kach (no dobra, z od­zna­ka­mi, bez ko­mi­nia­rek). Jesz­cze paru za­pła­ci dzię­ki po­li­cjan­to­wi in­for­mu­ją­ce­mu: "kan­ce­la­rie dają spo­kój po wpła­cie, a jak nie, to zo­ba­czysz swój kom­pu­ter gdzieś tak w paź­dzier­ni­ku 2089 roku." Po­zwa­ny nie da się zła­mać? Trud­no - po­dat­ni­cy zrzu­cą się za od­szko­do­wa­nie dla niego. Kan­ce­la­ria nic na tym nie traci.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages