Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

I Mrągowski Kongres Kobiet- odczarowujemy stereotypy

2013-09-17 09:46:03 (ost. akt: 2013-09-17 14:15:14)
Uczestniczki, organizatorki i sponsorzy I Mrągowskiego Kongresu Kobiet

Uczestniczki, organizatorki i sponsorzy I Mrągowskiego Kongresu Kobiet

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Moc pozytywnej energii towarzyszyła I Mrągowskiemu Kongresowi Kobiet zorganizowanemu przez Stowarzyszenie BAB-SKA, którym kieruje Barbara Malinowska. Gościem specjalnym kongresu była prof. Magdalena Środa.

I Mrągowski Kobiet „Solidarność kobiet ponad wszystkim” otworzyły Otolia Siemieniec burmistrz Mrągowa oraz Barbara Malinowska prezeska Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych BAB-SKA. Wiele emocji w uczestniczkach kongresu wywołał film „Siła Kobiet”, który doskonale pokazał, jak ogromny potencjał drzemie w kobietach na całym świecie.
Panel dyskusyjny z udziałem Agnieszki Paradowskiej, Katarzyny Enerlich, Małgorzaty Błyskun, Magdaleny Markiewicz i Małgorzaty Kozłowskiej prowadzony przez Irenę Szkudaj spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem. Kobiety opowiadały nie tylko o solidarności, która była głównym hasłem kongresu, ale przede wszystkim o odwadze. To ona, jak się okazało, podszyta wieloma wątpliwościami i obawami pozwoliła im wszystkim podejmować ważne życiowe decyzje. Otwartość panelistek sprawiła, że słuchaczki dyskutowały w przerwie i przekładały pokazane przykłady życiowych wyzwań na swoje życie. A to tak naprawdę było jednym z głównych przesłań kongresu.
Panelistki zachęcały także kobiety, by we wszystkim zachowały równowagę, by rozważały plusy i minusy swoich zamierzeń, i przy odrobinie strachu, który też jest potrzebny, zrobiły w końcu krok do przodu.

W drugim panelu zatytułowanym „Solidarność kobiet ponad wszystkim… ” uczestniczkami były: prof. Magdalena Środa, burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, pełnomocniczka KK Jadwiga Król, wójcina Piecek Agnieszka Kurczewska, prezeska „Synapsy” Alicja Nowicka oraz członkini RP KK Danuta Tchorowska.
Panie udowadniały, że pomimo różnorodności kobiet, to one przede wszystkim potrafią się ze sobą solidaryzować.
Wszystkie panelistki otrzymały biżuterię artystyczną WAREGENA tworzoną w Pracowni Autorskiej Stankiewicz.

W holu Centrum Kultury i Turystyki odbywał się także „Park Kobiet”. Obok wystawy fotograficznej, stoisk z książkami, autografów rozdawanych przez mrągowskie poetki: Marzennę Płocharską i Hannę Szymborską, domowego cateringu wegetariańskiego, promocji kobiecego rzemiosłem i warsztatów, swoje produkty i badania zaprezentowała Korporacja STARLIFE. Uczestnicy Mrągowskiego Kongresu Kobiet wzięli udział w prelekcji poświęconej tematowi „Potrzeby suplementowania diety”. Spotkanie poprowadziła farmakognosta, gerontolog i Promotor Zdrowia mgr Grażyna Cieślik.
I Mrągowski Kongres Kobiet zakończyła wspaniałym koncertem debiutująca Anita Łosińska.
• Więcej informacji o I Mrągowskim Kongresie Kobiet znajdziecie Państwo w czwartkowym Kurierze Mrągowskim.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (54) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KOBIETKA #1203693 | 178.23.*.* 24 wrz 2013 09:02

  JA TAM BYŁAM I NIE SPOTKAŁAM ANI JEDNEJ ZAKOMPLEKSIONEJ KOBIETY PO TRAUMIE. COŚ MI SIĘ ZDAJE,ŻE TO ZA MONITORAMI CHOWAJĄ SIĘ LUDZIE Z KOMPLEKSAMI, BEZ POMYSŁU NA WŁASNE ŻYCIE, CZEPIAJĄCY SIĘ WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO BO TYLKO WTEDY CZUJĄ, ŻE KTOŚ ICH DOSTRZEGA. WYJDŹCIE DO LUDZI POGADAJCIE Z NIMI POMÓŻCIE KOMUŚ TAK BEZINTERESOWNIE MOŻE OKAZAĆ SIĘ, ŻE WARTO. WTEDY DOPIERO NABIERZECIE PRAWA DO TEGO BY INNYCH OCENIAĆ.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lolo #1201325 | 93.105.*.* 20 wrz 2013 16:12

  Ja uważam, że takie inicjatywy są ok. Lepiej rozmawiać niż nie rozmawiać. Lepiej dzielić się z innymi sukcesami a nie zazdrościć sukcesu sąsiadom. Lepiej mówić o własnej traumie niż hejtować wszystko z powodu własnej złości na niewiadomo co. Tak trzymać!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tom #1200169 | 46.171.*.* 19 wrz 2013 06:23

  Pani Uzo ale po co ta agresja??? jest wszystko dobrze , gratulacje za kongres.... tylko dla czego nie było orkiestry dętej ja się pytam??? może dotarło co do niektórych ze to żenada pchać wszędzie i zawsze blaszanych muzyków... pozdrawiam..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. uza #1199741 | 89.231.*.* 18 wrz 2013 13:10

   Jak czytam tzw. komentarze (oczywiście pomijam produkty radka...), to nie mogę uwierzyć, ile w naszym grajdole siedzi niczym nie ograniczonych zawiści, malkontenctwa, przemieszanych z prymitywnym mentorstwem i ... chamstwem. Jak łatwo przychodzi niektórym swoją aktywność społeczną realizować przez narzekanie, wytykanie, obgadywanie za plecami itp. i to tych, którym akurat powinni zazdrościć autentycznej aktywności. A przy tym wszystkim totalny brak rozumienia używanych przez siebie terminów. Ach, szkoda pisać... Pewnie też jestem po przeżytych traumach i z kompleksami?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. E.P. #1199675 | 91.208.*.* 18 wrz 2013 10:55

   Brawo!!! I jeszcze obecność Środy - czyli był też wykład z marksizmu!!! I to nie przerwany przez jakichś nieodpowiedzialnych narodowców.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (54)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages