środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Stawiam na Tolka Banana 22 września na deskach CKiT

2013-09-19 16:21:06 (ost. akt: 2013-09-19 16:35:40)

Autor zdjęcia: Organizator

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza już 22 września zawitają na deski mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki. W ramach programu Teatr Polska zaprezentują spektakl „Stawiam na Tolka Banana” w oparciu o powieść Adama Bahdaja. Początek widowiska o godzinie 18-tej.

Powieść Adama Bahdaja opowiada o losach bandy nastolatków, wyrzuconych poza nawias społeczeństwa, nie znajdujących dla siebie miejsca w świecie porządkowanym przez propagandę socjalistycznego dyktatu, jak i mieszczańskiej stabilizacji. Do bandy dołącza Julek, chłopiec z dobrego domu, doświadczając inicjacji w prawdziwy, często brutalny świat „nizin społecznych”. Grupa zafascynowana jest tajemniczą postacią Tolka Banana – uosobieniem heroizmu, męstwa i przede wszystkim niezależności. Tolek Banan jest dla nich obietnicą burzliwego i ekscytującego życia.

Olsztyńska realizacja będzie wariacją na temat utworu Bahdaja. Reżyser, zachowując ramy fabularne utworu, przenosi akcję spektaklu we współczesność, uwzględnia dzisiejszy kontekst społecznych uwarunkowań. Jednakże cel pozostanie niezmienny: „trudna młodzież” jest nierzadko lepsza od „łatwej”. Trzeba jedynie w „trudnej” młodzieży dostrzec lustro, które odbija niepokoje, tęsknoty i niespełnione marzenia nas wszystkich oraz chęć budowania lepszego świata poza ideologicznymi i moralnymi pułapkami tego, co dozwolone i tego, co zabronione.

Jeśli chcesz wygrać podwójne zaproszenie na niedzielny spektakl wyślij sms (koszt według taryfy operatora) o treści TOLEK na numer 514-800-921. Wygrywają dwie pierwsze osoby, które powiadomimy o wygranej sms'em zwrotnym :)

REALIZACJA:
adaptacja — Piotr Rowicki
reżyseria i opracowanie muzyczne — Piotr Ratajczak
scenografia — Matylda Kotlińska
kostiumy — Grupa Mixer
ruch sceniczny — Arkadiusz Buszko

OBSADA:
Tolek Banan – Grzegorz Jurkiewicz
Karioka – Agnieszka Giza
Oksana – Katarzyna Kropidłowska
Cegiełka – Marcin Tyrlik
Filipek – Radosław Hebal
Julek – Paweł Parczewski
Joker, Policjant – Jarosław Borodziuk
oraz studentki Studium Aktorskiego:
Sylwia Krawiec
Lidia Pronobis

BILETY:
Bilety w cenie 10 zł szkolny, 15 zł normalny. Sprzedaż i rezerwacja biletów w CKiT w punckie ksero poniedziałek-piątek w godz. 10.00-17.00 lub pod nr tel. 89 743 34 66.

WARSZTATY:
Przed spektaklem odbędą się WARSZTATY TEATRALNE dla młodzieży prowadzone przez aktorów Teatru. ZAPRASZAMY! Zapisy i informacje pod nr tel. 89 743 34 53 (Marta Szymborska).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages