Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Tolerancja i pamięć

2013-11-06 15:17:06 (ost. akt: 2013-11-06 15:22:50)

Autor zdjęcia: organizator

Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej „SEEiK” z Mrągowa ogłosiło V jubileuszową edycję konkursu „Tolerancja a społeczeństwo obywatelskie", miejsce i rola Żydów w historii i kulturze Warmii i Mazur” im. Prof. Abrahama Joshue Heschela. Konkurs trwa do 25 listopada 2013 roku.

W roku 2013 szczególnie priorytetowo będą traktowane prace związane z przedstawieniem zagadnień odnoszących się do głównego tematu, tj. „Tolerancji i pamięci”. Prosimy o tworzenie prac nawiązujących w treści do przykładów tolerancji i dialogu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec.
Partnerzy: Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Stowarzyszenie Kobieta na Plus z Rucianego-Nidy, Piska Fundacja Rozwoju w Piszu, Fundacja na rzecz zbliżania kultur „OPEN ART” w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Olsztynie Koło w Mrągowie.
Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest dostarczenie pracy Organizatorom do dnia 25.11.2013r. Prace mogą być dostarczane lub wysyłane zbiorczo oraz składane osobiście. Każdy Uczestnik w Konkursie może przesłać jedną pracę plastyczną i jedną opisową. Wyłonienie zwycięzców Konkursu nastąpi do dnia 01.12.2013r. i będzie polegało na wyborze 6 Uczestników, w 5 kategoriach wiekowych: przedszkole, szkoły podstawowe klasy 1 – 3, szkoły podstawowe klasy 4 – 6, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne oraz osoby dorosłe.

Wyboru zwycięzców Konkursu dokona Komisja Konkursowa. Lista zwycięzców Konkursu zostanie ogłoszona na stronie Internetowej Organizatora www.seeik.pl, nie później niż do dnia 05.12.2013r. wraz z protokołem komisji konkursowej.

Prace z całego województwa można kierować pocztą na adres biura koordynatora projektu Stowarzyszenia SEEiK, ul. Wileńska 36/1 11 – 700 Mrągowo lub dostarczać osobiście.

Prace z powiatu piskiego należy nadsyłać na adres siedziby Stowarzyszenia Kobieta na Plus 12-220 Ruciane-Nida ul. Kolejowa 5 lok. 3 lub dostarczać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

Prace z terenu miasta Mrągowa można również dostarczać do Referatu Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A w godzinach pracy urzędu.


Do wykonania techniką dowolną:
Wykonaj za pomocą dowolnej techniki plastycznej

- Obrazy tolerancji i dialogu w moim otoczeniu.
- Pamięć po tym, co wspólne w mojej najbliższej okolicy.
- Kobieta w polskiej i żydowskiej kulturze.
- Życie codzienne Polaków i Żydów w mazurskich miasteczkach.
- To co wspólne, to co różne w naszych kulturach.
- Żyd Polak, Polak Żyd – to co wspólne w naszych kulturach i historii?

Do wykonania w formie opisowej:
Napisz esej na temat:

- Czym jest dla mnie współcześnie tolerancja?
- Jak zachować pamięć po wspólnym dziedzictwie Polaków i Żydów na Warmii i Mazurach?
- Miejsca pamięci w moim mieście? Czy znam takie? Jak oprowadziłabym/bym po nim gości?
- „Człowiek milknie, kiedy osiąga najwyższy stopień rozumienia”. Na podstawie własnych doświadczeń rozwiń myśl Prof. Abrahama J. Heschela.
- Przedstaw propozycje działań na rzecz tolerancji i dialogu, które powinny się wydarzyć w Twoim otoczeniu. Zwróć uwagę na potrzeby swoich najbliższych i rówieśników.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rzymianin #1243446 | 88.156.*.* 12 lis 2013 22:20

    Uchowaj Boże...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages