Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Michał Wróbel z Mrągowa w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2014-01-08 10:16:39 (ost. akt: 2014-01-08 10:21:34)

Autor zdjęcia: WSL

51 uczniów z 37 szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło miejsce w finale VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich znalazł się Michał Wróbel – reprezentant Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Tegoroczni finaliści pokonali niemal 7 tys. konkurentów, wykazali się dużą pracowitością, wiedzą i opanowaniem. Przed nimi jeszcze jedna próba – ta najważniejsza. Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to najtrudniejszy etap, bo złożony w całości z zadań i pytań problemowych. Przystąpi do niego Michał Wróbel – reprezentant Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

Uczniowie mają dwa miesiące na perfekcyjne opanowanie zagadnień związanych z tematem przewodnim VI edycji olimpiady – rolą transportu i spedycji, a także tego, co sprawia olimpijczykom najwięcej trudności – słownictwa logistycznego w wybranym języku obcym. Ostatnim zadaniem finału będzie tradycyjnie tłumaczenie podstawowych zwrotów używanych w terminologii branżowej na język angielski, niemiecki lub rosyjski.

- Olimpijski sukces zmienia życie, otwiera drogę do kariery – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. - Dla wielu młodych ludzi podjęcie studiów w Poznaniu byłoby niemożliwe, gdyby nie olimpiada. Finaliści to elitarna grupa, o którą zabiegają pracodawcy. Są to młodzi, ambitni ludzie z ogromnym potencjałem. Wielu z nich jeszcze przed rozpoczęciem studiów dostaje oferty pracy w renomowanych firmach logistycznych.”

W październikowym pierwszym etapie, wystartowało niemal 7 tys. uczniów z 270 szkół. 534 uczniów przeszło do etapu okręgowego, który odbył się w 5 grudnia w 11 miastach na terenie całego kraju. Finał odbędzie się 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, a uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki
od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do ? #1290255 | 89.229.*.* 9 sty 2014 16:35

  A co chciałbyś wiedzieć o tym chłopaku? Jak się powiesił? Dlaczego? Jaki miał życiorys? Czy nadużywał alkoholu? Czy miał konflikt z prawem? Stała się tragedia i tyle! Co tu opisywać? Ciekawe co byś gadał, gdyby ktoś z Twojej rodziny się powiesił i gazeta o tym napisała... OGARNIJ SIĘ!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a #1289456 | 178.23.*.* 8 sty 2014 15:52

  Człowieku gdyby prasa mogła podać takie informacje już dawno by to zrobiła.. ogarnij się...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? #1289219 | 89.229.*.* 8 sty 2014 10:45

  Czemu nie napiszecie artykul o chlopaku ktorego znalezli martwego,gdzies kolo os.Parkoweg(chyba na torach) Co sie z nim stało? Jak jest jakis ciekawy temat to wy o tym wogole nie piszecie,tylko dodajecie jakies bzdury,ktore nikogo nie interesuja.....redakcjo ogarnij się!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages