Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

"Przybieżeli do Betlejem" w rytmie rap po nagrodę publiczności

2014-01-28 22:07:44 (ost. akt: 2014-01-29 08:34:49)
Na pierwszym planie od lewej: Mariusz Garnowski, Piotr Garnowski i Patryk Żywczyk w nowatorskiej aranżacji kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Na pierwszym planie od lewej: Mariusz Garnowski, Piotr Garnowski i Patryk Żywczyk w nowatorskiej aranżacji kolędy „Przybieżeli do Betlejem”

Autor zdjęcia: Roman Koszowski "Gość Niedzielny"

Mrągowski Zespół SUKCES zdobywcą dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie! Gratulujemy :D

Kolejny raz zespół SUKCES przywozi nagrody z Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W dwóch poprzednich edycjach festiwalu zespół otrzymał dwukrotnie I Nagrodę i Nagrodę publiczności. W tegorocznej edycji, jurorzy przyznali „Sukcesowi” II Nagrodę w kategorii zespoły wokalne i Nagrodę Specjalną za nowatorską aranżację kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

- Zastanawialiśmy się - mówi Mariusz Garnowski, aranżer - jaką reakcję jurorów wywoła nasza rapowa interpretacja kolędy, gdyż sami nie do końca byliśmy przekonani, co do słuszności prezentowania jej w konkursie. Satysfakcja, po ogłoszeniu wyników, była oczywiście tym większa, że rozwiały się nasze wątpliwości, a nasza odwaga do innowacji tradycyjnego materiału muzycznego została nagrodzona.

-Poza rapową kolędą – dodaje Agata Dowhań kierownik artystyczny zespołu - wrażenie na słuchaczach zrobiła tradycyjnie zaśpiewana pastorałka p.t. „W ten niezwykły wieczór”, autorstwa Grażyny Garnowskiej, a którą, dzięki sponsorowi – właścicielowi „Piekarni Tyrolskiej”, udało się nagrać w Radio Olsztyn i wydać jeszcze przed festiwalem, na CD– singlu.

Dzięki zdobytym nagrodom 12 osobowa reprezentacja zespołu miała możność wystąpić w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu, które imponuje monumentalną architekturą i mieści kilkusetosobową wierną publiczność, która zawsze czeka na kolejny festiwal.
Wykonawcy zakwalifikowani do finału festiwalu musieli pokonać bardzo wielu konkurentów w I etapie konkursu, w Rejonowych Eliminacjach, odbywających się na terenie całego kraju i poza jego granicami – ogółem wystąpiło w nich przeszło 20 tysięcy osób w 39 miastach - soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły instrumentalno-wokalne, chóry i zespoły folklorystyczne.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć uzdolnionym i pracowitym „sukcesowiczom”!
* Zespół wokalny „Sukces” jest wspierany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży z siedzibą w Mrągowie, posiadające status pożytku publicznego.
http://m.wm.pl/2014/01/orig/ii-nagroda-180294.jpg
Autor: Piotr Wyparło
Na pierwszym planie od lewej: Andżelika Sternicka, Aleksandra Kula, Dominika Giernatowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mama #1309968 | 83.9.*.* 29 sty 2014 18:58

  Brawa i wielkie uznanie dla Was wszystkich, jesteście wspaniali!!!! Ależ dumna jestem nie tylko z syna!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wierny fan #1309686 | 89.231.*.* 29 sty 2014 13:57

  Brawo, brawo !! - to kolejny dowód potencjału i potęgi zespołu. "Sukces" jest już znaną marką eksportową nie tylko dla miast, ale również dla powiatów, naszego województwa i kraju. Właśnie na takie szczytne przedsięwzięcia, poparte znacznymi osiągnięciami, samorządy i ich władze powinny wspierać (szczególnie !) takie zespoły, we wszystkim-finansowo, promocyjnie itp.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages