Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Odbyły się mrągowskie targi edukacyjno-zawodowe

2014-03-21 10:49:23 (ost. akt: 2014-03-21 11:44:47)
Targi Edukacyjno-Zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie

Targi Edukacyjno-Zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie

Autor zdjęcia: Monika Baryła

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazje wziąć udział w targach promujących pracę w sektorze prywatnym i państwowym oraz oferty dalszej edukacji.

Tegoroczna edycja targów edukacyjno-zawodowych przyciągnęła wielu zainteresowanych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły i Zespołu Szkół Zawodowych oraz Szkoły Specjalnej z entuzjazmem wyrażali się o przedsięwzięciu.

Targi stanowią jedną z aktywności realizowanej w ramach projektu „Dziś w szkole, jutro w firmie”, który finansowany jest ze środków unijnych w ramach Funduszu Społecznego. Od 2009 roku organizowane są przez Ośrodek Aktywizacji i Planowania Kariery Zawodowej, działający na rzecz firmy Nu Media z Olsztyna, współpracującej z Powiatem Mrągowskim.

Wśród prezentujących oferty znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych, w postaci wojska, straży pożarnej i policji. I to właśnie te stoiska zwracały najbardziej uwagę młodzieży.
Pojawili się także reprezentanci spółek sektora prywatnego tacy jak hotel „Solar”, zakład usług leśnych „Las-Bro” i mrągowski oddział Kas Stefczyka.
Poza prezentacją zawodów, na uczniów czekała oferta szkoły policealnej TWP z Kętrzyna i Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii z Olsztyna z filią w Kętrzynie.

Dodatkowo obecne były także instytucje i stowarzyszenia wspierające młodych na rynku pracy poprzez organizacje kursów, szkoleń i warsztatów z doradcami zawodowymi pomagającymi ustalić predyspozycje zawodowe. Swoje stanowisko zaprezentowało stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Mrągowskie Centrum Edukacji. Wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia otrzymają absolwenci szkół ponadgimnazjalnych na pewno także ze strony mrągowskiego Urzędu Pracy i pośrednika pracy OHP, którzy również zachęcali uczestników do korzystania z ich usług.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczniów. W tym roku kończy się finansowanie projektu przez Unię Europejską, jednakże organizatorzy liczą na przedłużenie projektu.

mb
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tom. #1357239 | 46.171.*.* 24 mar 2014 06:59

    no czasami to nie mogę uwierzyć w tą ustawiczną głupotę i marnowanie bądż czyich pieniędzy..... a panie i panowie się bawią.... jeżeli mi ktoś pokaże efekty tej zabawy które udowodnią cel i jakieś skutki tego cyrku....stopy ucałuje.... uczniom...hahahah.....mał py na lekcjach pokazują i to szeregiem , gęsiego do panów i pań po robote podchodzta....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages