Kickbokserski turniej w Barczewie. Są zwycięstwa Mrągowian

2014-05-12 10:30:45(ost. akt: 2014-05-12 10:46:43)
Mateusz Giers w barwach Arrachion Mrągowo wywalczył złoty medal podczas Otwartego Pucharu Polski WFMC w Barczewie

Autor zdjęcia: Kaliniak Team

W dniach 10 i 11 maja w Barczewie, odbył się "Otwarty Puchar Polski WFMC" w kickboksingu. Mrągowo reprezentowało 10 zawodników, z których aż ośmiu debiutowało. Grupa Kalinika Team wystąpiła w turnieju jako klub Arrachion Mrągowo, reprezentując filię najlepszego klubu w Polsce Arrachion MMA Olsztyn.
Pierwszego dnia zawodów wystąpili: Kacper Makarewicz (6 lat) i Kacper Ostapkiewicz (9 lat). W kategoriach wiekowych, w których brali udział chłopcy wystąpło po 8 zawodników. Nasi podopieczni wypadli bardzo dobrze zajmując odpowiednio 3 miejsce - brązowy medal i czwarte miejsce tuż za podium. — Obydwaj nasi najmniejsi rywalizowali jako debiutanci, a za swych rywali mieli przeciwników bardziej doświadczonych.— komentuje Tomasz Kalinowski.
Drugiego dnia zawodów do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, starsi i seniorzy.
Wśród juniorów młodszych rywalizowali: Wojtek Bałdyga i Mateusz Giers. Wojtek po trzech ciężkich pojedynkach zajął 4 miejsce, natomiast Mateusz wywalczył złoty medal. Tuż po nich do walki przystąpili: Rafał Gut (debiut) i Kuba Piaskowski. Rafał pojechał zdobywać cenne doświadczenie. Po trzech miesiącach treningu, pokazał serce i charakter do walki, natomiast walcząc z doświadczonymi zawodnikami musiał uznać ich wyższość. Kuba startował w dwóch kategoriach wagowych, w swojej do 70 kg i w wyższej +5 kg. Potwierdził umiejętności kickbokserskie zdobywając złoty medal w swej wadze i brązowy medal w wyższej wadze. Jednego dnia wystartował w 6 pojedynkach.

Wśród seniorów swoje walki stoczyli: Paweł Gocaliński (debiut), Łukasz Bożyk (debiut), Mateusz Modzelewski (debiut) i Krzysztof Kołodziejczyk. Po wyrównanej walce Paweł przegrał, ale przez organizatorów pojedynek został doceniony i określony mianem walki turnieju pod względem technicznym, za co Paweł wspólnie z swoim rywalem zostali wyróżnieni. Łukasz i Mateusz przegrali swoje pojedynki z bardziej doświadczonymi zawodnikami, ale walki do końca były zawzięte i pełne emocji. Krzysiek potwierdził swoją klasę i już jako senior (pierwsze walki w tej kategorii wagowej) wygrał 3 walki, przegrywając walkę o finał.
Tomasz Kalinowski podsumowuje: — Wszystkim podopiecznym z całego serca dziękuję za chęci i charakter do walki, za to że są następcami naszych mistrzów i idą ich śladami, by rozwijać swoje pasje, walczyć w zawodach sportowych. Wyjazd uważam za solidna dawkę treningu, cennego doświadczenia i motywację do kolejnych przygotowań i startów w zawodach.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: