Pierwsze miejsce Mrągowskich L'Equipów w Gdańsku

2014-05-20 21:48:21(ost. akt: 2014-05-20 22:13:02)
Zawodniczki Zespołu Oświatowo Sportowego Baza- Emilia Koperska z Nikolą Kociubską zdobyły Puchar Gdańska w młodzieżowej klasie L'equipe. Na zdjęciu z trenerką Agnieszką Stefańską

Autor zdjęcia: Archiwum ZOS Baza Mrągowo

Na wodach Zatoki Gdańskiej, odbyły się regaty o "Puchar Gdańska" w młodzieżowej klasie L'Equipe. Były to pierwsze regaty eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W regatach wzięły udział dwie załogi z Zespołu Oświatowo Sportowego Baza- Emilia Koperska z Nikolą Kociubską oraz Denis Szewczyk z Karolem Świąciem- podopieczni trener Agnieszki Stefańskiej. Zdecydowanie zwyciężyły dziewczyny z Mrągowa zapewniając sobie już w pierwszej eliminacji awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na piątym miejscu uplasowała się nasza druga załoga- Denis Szewczyk i Karol Świąć, którym zabrakło tylko jednego miejsca do awansu. Chłopcy powalczą o udział w OOM w kolejnej eliminacji, która odbędzie się w najbliższy weekend w Pucku- Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

Dodatkowo został wręczony Puchar Polski za sezon 2013- zwycięzcami została mrągowska załoga- Aleksandra Tydelska z Sandrą Wierzchnicką.

Mrągowscy zawodnicy w klasie L'Equipe pokazali, że są coraz silniejsi i że w tym sezonie będą liczyli się w walce o najwyższe lokaty w kraju.