środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Policjanci świętują i zapraszają mieszkańców na uroczystości

2014-07-22 13:57:30 (ost. akt: 2014-07-22 14:08:32)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie wraz z Urzędem Gminy w Mrągowie zaprasza na uroczyste obchody Święta Policji. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00 – 14.00 w amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Uroczystość ta będzie znakomitą okazją do poznania bliżej pracy Policji.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca. Data ta ustanowiona została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, podczas nowelizacji Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 r. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. Dlatego jest to szczególna data dla funkcjonariuszy i pracowników policji.

Mrągowscy policjanci będą świętować już jutro, 23 lipca. Na ten dzień mrągowska policja zaplanowała szereg atrakcji umożliwiających przede wszystkim poznanie bliżej pracy Policji.
Od godz. 12.00 do 13.00 w mrągowskim amfiteatrze przy Placu Unii Europejskiej (w razie niepogody w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie) odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek. O oprawę muzyczną uroczystości zadba Orkiestra Dęta „Mrongovia”.

Po zakończeniu głównej części obchodów, od godziny 13.00 do godz. 14.00 na placu Unii Europejskiej funkcjonariusze prezentować będą radiowozy oraz służbowe motory. Z bliska będzie można zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy. Tego dnia na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentować będą także materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyjedzie pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach. Tego dnia najmłodsi będą mieli również okazję przygotować prace plastyczne na temat „Policja dba o moje bezpieczeństwo”. Natomiast na stanowiskach zorganizowanych przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Szestnie zorganizowane będą liczne konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie oraz sprawności fizycznej. Na najmłodszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu mrągowskiego oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.

KPP Mrągowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wmzt 1119 #1445775 | 83.25.*.* 23 lip 2014 22:48

  Jak co roku a wtym jubileuszowym dla Policji szczegolnie nie spoptkalem jednostki Policji od Komendy Wojewodzkiej poczawszy a na najmniejszych jednostkach wterenie skonczywszy aby Komendanci jednostek zapraszali na te świeto Policjantow bedących w stanie spoczynku.A przypominam iz zgodnie z Rozporzadzeniem MSW z dn.13 maja 2004 roku Dz.U.Nr.130 poz.1398 policjanci zwolnieni ze sluzby maja prawo do uzywania posiadanego stopnia policyjnego z dodaniem okreslenia w stanie spoczynku,uzywania ubioru wyjsciowego ze sznurem galowym.z odznaczeniami.medalami i odznakami podczas; uroczystosci w dniach Swiat państwowych,Swieta Policji, uroczystosci wreczania sztamndarów,orderow i odznaczeń, zaprzysiezania,mianowania na stopień lub slubowania policjantow oraz uczestniczenia w uroczystosciach pogrzebowych policjantow lub pracowników z udzialem policyjnych asyst honorowych.Reasumujac jak jasno z tego wynika przy tak szczegolnej okazji jak swieto Policji nalezałoby chyba szanowni panowie komendanci od wojewodzkiego poczawszy a na jednostkach najmniejszcy kończac nie zapominac o9 tychze o kltorych zapominac przy takich okazjach zapominac nie nalezy.Zapewniam ze nadejdzie kiedys taki czas ze i o was zapomna inni choc na takie zapomnienie zapewne wielu z was nie zasłuzy.Wstyd Panie Komendancie Wojewodzki Policji w Olsztynie.Pisze to jako emeryt Policyjny ktory doskonale wie ze takich dzialąn sie nie prowadzi na terenie wojewodztwa i jezeli podobnie jest w innych jednostkach w kraju to tym gbardziej dla was wszystkich wstyd

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xyz #1445503 | 79.191.*.* 23 lip 2014 16:09

   A co ma wspólnego Urząd Gminy w Mrągowie ze świętem policji ? Przecież to Komenda Powiatowa....

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ona #1445484 | 213.238.*.* 23 lip 2014 15:29

   I kolejnaokazja aby pobalować, doznaczyc a i premie wręczyć ! I pomyslec , ze to w szystko za nasza kase.....

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ta co wie #1445338 | 83.9.*.* 23 lip 2014 11:56

   a nauczycielki z chrzestna dostaną dodatkową kasę za pracę w trakcie urlopu czy za darmo będą tyrać?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. janek #1445056 | 83.24.*.* 22 lip 2014 23:08

   szwanc parada?więcej dbałości o Polaków,mniej rozwydrzenia-słuzba jest po to aby służyć Narodowi,mniej ignorancji dla malutkich,ze świecznika niekiedy też się spada z hukiem

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages