Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Piknik Country pod okiem mrągowskich policjantów

2014-07-25 21:03:29 (ost. akt: 2014-07-25 19:35:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Przez trzy dni nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i gości tegorocznego pikniku będzie czuwać mrągowska policja. Wesprą ich również policjanci z innych jednostek.

25-27 lipca odbędzie się Pinkik Country w Mrągowie. Nad jego bezpieczeństwem będzie czuwała mrągowska policja, a także funkcjonariusze z innych jednostek. Wśród nich funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji z Olsztyna, a także policjanci z drogówki z całego województwa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ponadto zaangażowano służby kryminalne.

Nad bezpieczeństwem na ulicy będą czuwały patrole piesze. O drogi zadbają policjanci z drogówki, którzy będą wspierani przez policyjnych motocyklistów. Poruszający się na motocyklach policjanci będą mogli łatwo i szybko dostać się w miejsca, w których wystąpią utrudnienia.

Dość z piratami
Policjanci nie pozwolą, aby piknik zakłócili piraci drogowi. W czasie pikniku będą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Funkcjonariusze uzbrojeni w laserowe mierniki prędkości i alkomaty będą zmagać się w walce z drogowymi piratami. W walce mają również pomóc nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorami.

Uważaj jak jedziesz i jak parkujesz
W mieście nastąpią zmiany w organizacji ruchu, aby każdy z uczestników mógł dotrzeć na piknik najszybciej i jak najprościej. W czasie trwania imprezy nastąpi zmiana organizacji ruchu kołowego w mieście poprzez zmianę oznakowania poziomego.

Policja apeluje o to, by nie poruszać się po mieście na pamięć, w tych dniach szczególną uwagę zwracać należy na znaki drogowe. Dotyczy to przede wszystkim znaków zakazu zatrzymania i parkowania, ponieważ w uzasadnionych przypadkach naruszeń tego znaku, pojazdy mogą być usuwane na koszt właściciela. Aby uniknąć kar za nieprawidłowe parkowanie, policjanci przygotowali parę wskazówek:
- Auta należy parkować wyłącznie na wyznaczonych parkingach.
- Proszę zwrócić szczególną uwagę na znak „B-36” zakaz zatrzymywania się i znak „ T-24 ”.
- Znak „T-24” występujący razem ze znakiem „B-36” i informuje o usunięciu pojazdu na koszt właściciela w przypadku niestosowania się do znaku zakaz zatrzymywania.

Funkcjonariusze przypominają, że w sytuacji, kiedy kierowca zostawi swój samochód w miejscu, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania, nawet kiedy tego dnia nie zostanie on „na gorąco” ukarany za popełnione wykroczenie, konsekwencje złamania przepisów mogą dosięgnąć sprawcę w ciągu 30 dni.

Uwaga na pociechy i kieszonkowców
Imprezy masowe to miejsce w którym łatwo się zgubić, wystarczy chwila nieuwagi by nasze dziecko zagubiło się w tłumie.
Pomocne mogą okazać się opaski z danymi kontaktowymi. Takie opaski zakłada się dzieciom i umieszcza na nich dane kontaktowe, co pomoże w szybkim odnalezieniu rodziców w razie zagubienia dziecka. W przypadku braku opaski, funkcjonariusze proszą o wyposażenie dzieci w karteczki z podstawowymi danymi (imię nazwisko, numer telefonu opiekuna).

Uważać trzeba też na swoje portfele. Takie imprezy to dobre miejsce dla kieszonkowców, dlatego należy uważać na każdym kroku. Policjanci proszą, aby odpowiednio zabezpieczyć dokumenty, pieniądze, klucze do mieszkania czy samochodu. Apelują aby nie nosić toreb i plecaków na plecach, wtedy stajemy się o wiele łatwiejszym celem dla kieszonkowca.

źródło: KWP Olsztyn


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. EWA #1450275 | 91.231.*.* 30 lip 2014 18:25

  Super, dzielna policja mragowska wsparta silami z zewnatrz walczyla ze wszystkich sil z piratami drogowymi. Polegalo to na lapaniu kierowcow z obcymi rejestracjami, ktorzy mileli pecha i w lesie jechali "siedemdziesiat" na godz./to wersja oficjalna/, natomiast "tubylcy" smigali rowno,lekcewazac znaki 40km/godz. i 60km/godz...Srogi stroz prawa karal kierowce i cieszyl sie ze walczy z piratami, w tym czasie podpici amatorzy mocnych wrazen pedzili po jeziorze motorowkami bez uprawnien i nikomu to nie przeszkadzalo dopoki sie dwoch nie zderzylo/mieli pecha/.Pani Burmistrz Mragowa cieszy sie ze miasto jest w czasie pikniku bezpieczne,moje wrazenie jest takie ,ze dzieki dzialaniom policji duzo milosnikow Mazur jest zrazonych do tych pieknych stron i tej wspanialej imprezy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ela #1447655 | 89.229.*.* 27 lip 2014 08:15

  Jakie patrole na oś Mazurskim po gdz 22.00 niema żadnego patrolu tylko w dzień na motorach przejadą i tyle.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages