Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Radni wygasili mandat skazanemu radnemu

2014-09-16 20:49:25 (ost. akt: 2014-09-17 10:03:35)
- Oczywiście wykorzystam wszystkie drogi odwołania od tej uchwały, która moim zdaniem jest nielegalna i nieskuteczna - stwierdził Tarnowski.

- Oczywiście wykorzystam wszystkie drogi odwołania od tej uchwały, która moim zdaniem jest nielegalna i nieskuteczna - stwierdził Tarnowski.

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Radni powiatu mrągowskiego wygasili mandat skazanemu prawomocnie Dominikowi Tarnowskiemu. Samorządowiec, na którym ciąży wyrok za stosowanie gróźb, zapowiedział, że odwoła się od uchwały. Prawdopodobnie to pozwoli mu dotrwać na stanowisku radnego do końca kadencji.

Za wygaszeniem mandatu Dominika Tarnowskiego opowiedziało się w miniony wtorek 7 radnych, 4 było przeciwnych. Przyjęcie uchwały poprzedziła dyskusja.

- Osoba skazana za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, nie może być radnym. W myśl przepisów, radny powinien stracić mandat w momencie, gdy uprawomocnił się wyrok, a rada powinna przyjąć uchwałę o wygaszeniu mandatu - wyjaśnił przyczyny głosowania Stanisław Bułajewski, przewodniczący rady powiatu. - Działamy zgodnie z prawem, dlatego musimy wygasić mandat pana Tarnowskiego.

- Oczywiście wykorzystam wszystkie drogi odwołania od tej uchwały, która moim zdaniem jest nielegalna i nieskuteczna - stwierdził Tarnowski. - To zwykła "hucpa wyborcza", przygotowana przez moich przeciwników. Udowodnię, że do końca kadencji, czyli do 21 listopada, będę radnym i nie stracę mandatu. Będę brał udział w obradach i będę głosował dla dobra mieszkańców!

Przypomnijmy. Sprawa Dominika Tarnowskiego zaczęła się w połowie 2010 roku, gdy był on jeszcze starostą mrągowskim. Pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zgłosił do prokuratury sprawę sms-ów, które dostawał od samorządowca. Sms-y zawierały groźby.
W kwietniu tego roku Dominik Tarnowski został skazany prawomocnym wyrokiem. Sąd wymierzył oskarżonemu „karę sześciu miesięcy ograniczenia wolności, zobowiązując oskarżonego do wykonywania w tym okresie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym”. Sąd zawiesił wykonanie kary na okres jednego roku i ukarał radnego grzywną.

Paweł Krasowski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (80) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wiera #2589034 | 188.146.*.* 26 wrz 2018 06:41

  Co za bzdury. Niby wygasili mandat a Tarnowski go nie stracił. Same kłamstwa! Tarnowski nadal radnym jest i nigdy mandatu nie stracił.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aemeba #1520192 | 212.17.*.* 25 paź 2014 01:40

  "Nie będą mi tu żadni radni na czele ze "starostami" wyznaczać na kogo mogę a na kogo nie mogę głosować. To ja wybieram na kogo zagłosuję na burmistrza - na Dominika zagłosuję i głosował będę tyle razy ile będzie trzeba i nic wam gaszenie jego mandatu nie da. Co wygasicie, to ja znów zagłosuję i wszscy moi z rodziny i z pracy i z sąsiadów." zlituj sie czowieku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aemeba #1520188 | 212.17.*.* 25 paź 2014 01:28

  ehhh tarnowski, tys jest cienki bolus a do tego oszust, kretacz i hochsztapler. ciemnote probujesz wcisnac, PAN BUSMISTRZ TARNOWSKI ....obronil szpital... sfrustrowani hejterzy etc. ... D.N.O.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. MIESZKANIEC #1511964 | 83.238.*.* 18 paź 2014 14:41

  LUDZIE MYŚLCIE . DOMINIK T. ZACHOWUJE SIĘ JAK SPRZEDAJNA ..... W KAŻDYM UGRUPOWANIU JUŻ BYŁ . !!!! SKAZANIEC NA BURMISTRZA !!!! -FARSA JAKAŚ

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ZJ.. #1511734 | 178.23.*.* 18 paź 2014 10:54

  ŻADNA PROPAGANDA NIE ZMIENI MOJEJ I MOICH PRZYJACIÓŁ DECYZJI GŁOSUJEMY NA DOMINIKA TARNOWSKIEGO !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (80)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages