środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

W Gminie Mrągowo dziękowali za plony

2014-09-17 12:59:11 (ost. akt: 2014-09-17 13:22:41)

Święto plonów, czyli tradycyjne dożynki obchodzili rolnicy i mieszkańcy miasta i gminy Mrągowo.

Uroczystość rozpoczęła msza święta i poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez dwanaście sołectw. Po nabożeństwie, przy muzyce ludowej w wykonaniu kapeli ludowej przeszedł korowód dożynkowy. Prowadzili go starostowie dożynek niosący bochen chleba.
W czasie uroczystości ogłoszono wyniki w gminnych konkursach na najładniejszą posesję. Za najładniejsza miejscowość uznano, w tym roku sołectwo Wyszembork, które zdobyło I miejsce.
W czasie dożynek rozstrzygnięto też konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy zdecydowanie najlepszy wieniec przygotowali mieszkańcy Wyszemborka. Piękny kogut na trwale zapadł w pamięci wszystkim, którzy widzieli go na żywo. W tej kategorii przyznane były dwa drugie miejsca Marcinkowo i Bagienice Małe, a trzecie miejsce Gązwa i Marcinkowo, czwarte miejsce Szestno, a piąte Kosewo.
W kategorii stoisk komisja miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Pierwsze miejsce przyznano dla Kosewa, drugie Szestno i Probark, trzecie sklasyfikowano dwa sołectwa Zalec i Probark. Na czwartym miejscu znalazły się stoiska Marcinkowo i Bagienic. Wyróżnienia przyznano miejscowościom: Wyszembork, Gązwa, Młynowo, Rydwągi. Dożynki zgromadziły wyjątkowo dużą liczbę mieszkańców miasta i gminy. Każdy mógł skorzystać z ofert sołectw, które przygotowały swoje stoiska, była grochówka, pierogi, miód, babka ziemniaczana, dania na zimno i na gorąco.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages