Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Pobieraczek.pl przegrał sprawę cywilną w Mrągowie

2014-09-18 16:37:55 (ost. akt: 2014-09-18 15:49:22)

Autor zdjęcia: Zdzishard Bajkowski

Kłopoty mieszkańca Mrągowa zaczęły się, kiedy trafił w sieci na serwis pobieraczek.pl. Zarejestrował się tam oraz zaakceptował regulamin. Nie zdawał sobie sprawy z tego, że w tym momencie zawarł z serwisem umowę i zobowiązał się do zapłaty określonej sumy. Wyrok, w którym sędzia stwierdził, że mieszkaniec Mrągowa nie zawarł umowy z seri Uprawomocnił się już wyrok z 23 maja 2014 roku Sąd stwierdził iż nie zachodzą przesłanki aby była zawarta odpłatna umowa z Rafałem Peisert i Iwoną Kwiatkowską na usługę a tym samym ustala iż zobowiązanie powoda w kwocie 429PLN nie istnieje oraz zasadza solidarnie od pozwanych na rzecz powoda kwotę 221,41PLN tytułem poniesionych kosztów.

Pobieraczek pl. to była strona internetowa oferująca płatny dostęp m.in. do filmów, muzyki i gier. Postępowanie przeciwko właścicielom strony, zostało wszczęte po tym jak właściciele gnębili Pana Jerzego licznymi listami grożąc postępowaniem sądowym i komorniczym oraz karami za zerwanie umowy.

Skuszonych "rozkoszą pobierania” plików znalezionych całkowicie za darmo na innych stronach internetowych Pan Jerzy został przekierowany na stronę pobieraczka - niby przez 10 dni miał skorzystać z oferty, warunek trzeba było zarejestrować się i zaakceptować regulamin usługi. Nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że w tym momencie zawarł z serwisem umowę (nawet roczną) i zobowiązał się do zapłaty określonej sumy (już nawet pierwszego dnia aktywacji).

Pan Jerzy wpisał swoje prawdziwe dane i to spowodowało iż pobieraczek zaczął wysyłać wszelkiego rodzaje wezwania do zapłaty łącznie z przed sądownym w postepowaniu elektronicznym, na co Pan Jerzy wykonał sprzeciw i sprawa trafiła do mrągowskiego sądu.

Pobieraczek.pl przegrał tę sprawę. Uprawomocnił się już wyrok z dnia 23 maja 2014 sygn. Sąd stwierdził iż nie zachodzą przesłanki, aby była zawarta odpłatna umowa na usługę a tym samym ustala iż zobowiązanie powoda w kwocie 429 PLN nie istnieje oraz zasadza solidarnie od pozwanych na rzecz Pana Jerzego kwotę 221,41 tytułem poniesionych kosztów.

Obecnie w sądzie gdańskim przebiega sprawa pozwu zbiorowego przeciwko pobieraczkowi.

Na bardzo zbliżonych zasadach rozmnożyły już się wszelkiego rodzaju portale wyłudzacze danych i pieniędzy od internautów.

Czy nie czas aby unormować prawnie takowy proceder? Niestety ustawodawca ma inne obowiązki niż zajmować się sprawami zwykłych obywateli. A czy następcy po wyborach zajmą się tym problemem to będzie zależeć od nas.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RuchOburzonych

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Premnathan #1489527 | 81.190.*.* 20 wrz 2014 21:01

  "Niestety ustawodawca ma inne obowiązki niż zajmować się sprawami zwykłych obywateli. A czy następcy po wyborach zajmą się tym problemem to będzie zależeć od nas." Oj, naiwny, naiwny...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. piecki #1487849 | 178.23.*.* 18 wrz 2014 20:21

  ja niestety zaplacilam dla tych oszustow:((

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages