Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Podopieczni ŚDS obchodzili Dni Papieskie

2014-10-17 09:36:40 (ost. akt: 2014-10-17 10:32:09)
W Środowiskowym Domu Samopomocy w Mrągowie odbyły się obchody Dni Papieskich

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Mrągowie odbyły się obchody Dni Papieskich

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

W środowiskowym domu samopomocy w Mrągowie odbyło się spotkanie poświęcone pamięci papieża Jana Pawła II zorganizowane z okazji Dni Papieskich obchodzonych rokrocznie w październiku.

Część artystyczną przygotował zespół mrągowskich pensjonariuszy działający przy ŚDS rozpoczynając spotkanie pieśnią "Barka", która towarzyszył Janowi Pawłowi II podczas licznych pielgrzymek i spotkań z młodzieżą. Hasłem przewodnim spotkania były jego słowa: nie lękajcie się.
Artyści przypomnieli historię pontyfikatu od czasu wyboru Karola Wojtyło na głowę kościoła katolickiego do czasu ogłoszenia go świętym.
W spotkaniu uczestniczyli Julian Osiecki, ksiądz dziekan Wiesław Świdziński, Jolanta Puszko oraz pracownicy i podopieczni ŚDS.

— Jestem pod ogromnym wrażeniem programu przez was przygotowanego — powiedział Julian Osiecki, dyrektor MOPS w Mrągowie. — Nawet podpytałam księdza dziekana, czy to on pomagał wam w przygotowaniu inscenizacji. Odpowiedział że nie, dlatego tym bardziej jestem wdzięczny za tak pięknie zaprezentowana historie naszego papieża świętego Jana Pawła II. To było bardzo wzruszające dziękuje wam za to. Możemy być dumni z tego, że tak ogromnie jesteście zaangażowani w to co robicie, że wkładacie w to tak wiele emocji.

— Scenariusz był głęboko religijny — stwierdził ksiądz dziekan Wiesław Świdziński. — To nie była opowieść o Janie Pawle II, ale odniosłem wrażenie że znowu wędrujemy jego szlakiem wraz z nim, jak jego najwspanialsi przyjaciele. Dziękuje tym, którzy przygotowali i zrealizowali to spotkanie.
Artystów przygotowali: Zbigniew Kujawiński i Malwina Drężek.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages