Asy tuż za podium

2014-11-28 09:39:53(ost. akt: 2014-11-28 09:50:02)

Autor zdjęcia: Zibi

Kadeci Klubu Sportowego AS Mrągowo wzięli udział w ogólnopolskim turnieju koszykówki, organizowanym przez MUKS Piaseczno. Niewiele zabrakło do podium.
Asy rozpoczęły rywalizację od zwycięstwa nad UKS Śrem 63:40. Następnym przeciwnikiem był silny zespół La Basket Warszawa, z którym to po dobrej pierwszej kwarcie (20:6) Asy ostatecznie rozprawiły się 55:49. Drużyna pewna awansu do półfinałów w meczu z gospodarzem MUKS Piaseczno zagrała zawodnikami rezerwowymi stąd też porażka 52:82.
W tej rywalizacji wyróżnił się Kacper Kowalewski, który rzucił 11 punktów i został najlepszym zawodnikiem drużyny podczas turnieju.
Niestety na zwycięstwa w półfinale i w meczu o trzecie miejsce Asom zabrakło sił. Przyczyną tego mogła być ilość rozegranych spotkań. Wraz z Turniejem o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Ełku, który odbył się parę dni wcześniej było to łącznie 7 spotkań (Asy wygrały ten turniej, ogrywając TSK Roś Pisz i UKS 2 Ełk).
Bezsilni w obronie strefowej na połowie boiska mrągowianie ulegli w półfinale UKS Gimnbasket Ursynów 35:62 mimo, że pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym. W meczu o trzecie miejsce Asy ponownie spotkały się z MUKS Piaseczno, który tym razem wygrał 69:50.
Do piątki All Stars turnieju został wybrany Michał Mrozicki. Adam Bosek wygrał konkurs rzutów osobistych natomiast Jan Świtaj wygrał konkurs wsadów.
Już w najbliższy weekend kadeci AS Mrągowo zagrają w Elblągu z MKS Truso Jar, gdzie zainaugurują rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Kadetów.
źródło: KS AS Mrągowo

KS AS Mrągowo - UKS Śrem 63:40
KS AS Mrągowo - La Basket Warszawa 55:49
KS AS Mrągowo - MUKS Piaseczno 52:82
KS AS Mrągowo - Gim 92 Ursynów 35:62
KS AS Mrągowo - MUKS Piaseczno 50:69