Martyna Szynkowska wysoko w turnieju ogólnopolskim

2015-02-02 14:22:17(ost. akt: 2015-02-02 14:33:28)
Mrągowianka Martyna Szynkowska podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego "OTK" Młodziczek zajęła drugie miejsce w grze podwójnej i trzecie w grze pojedynczej

Autor zdjęcia: Jerzy Szynkowski

W miniony weekend na kortach GKS Górnik Łęczna pod Lublinem odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa „OTK” w kategorii Młodziczek do lat 14. Bardzo dobrze wypadła Martyna Szynkowska 13-sto latka z Mrągowa zajmując drugie miejsce w grze podwójnej i trzecie w grze pojedynczej.
W pierwszym dniu turnieju w meczu singlowym w pierwszej rundzie Martyna wygrała z Aleksandrą Wójcik z Krakowa 6:1 6:2. Po krótkiej przerwie rozpoczął się mecz ćwierćfinałowy. Przeciwniczką Martyny była utytułowana zawodniczka z KS Kraków Alicja Niedźwieńska. Alicja z uwagi na swój wysoki ranking w pierwszej rundzie miała wolny los więc do meczu z Martyną przystąpiła wypoczęta.
Pierwszy bardzo równy i długi set należał do Martyny, wygrała go 7:6 w tiebreaku 7:5. W drugim secie lepsza była Alicja wygrywając go 6:3. Trzeci set był bardzo dramatyczny, Martyna przegrywała już 5:3 lecz od tego momentu nie straciła już gema ostatecznie wygrywając po trzech godzinach gry 7:5. Mecz zakończył się po 20 ale to jeszcze nie był koniec zmagań. O godzinie 21 rozpoczął się mecz gry podwójnej. Martyna reprezentująca klub ST RP Sport Olsztyn zagrała w parze z Anną Lizą Kus z klubu KT Legia Warszawa przeciwko parze z Krakowa Aleksandra Konopka i Aleksandra Wójcik. Po dobrej grze dziewczyny wygrały 6:3 6:1 przechodząc do półfinału. Półfinał gry pojedynczej rozpoczął się rano. Przeciwniczką Martyny była ósma zawodniczka w Polsce 14-sto latka Weronika Pociej z klubu KT Legia Warszawa. Weronika poprzedniego dnia zagrała tylko jeden mecz więc wypoczęta łatwo wygrywa pierwszy set Martyną 6:0. W drugim secie było już bardzo dobrze lecz to Weronika cieszyła się z wygranej 6:4. Następny mecz to półfinał gry podwójnej wygrany 6:1 7:5 z rozstawioną parą Aleksandrą Gielec z Klubu TUKS Smecz Tomaszów Maz. I Urszula Nebelską z Klubu MKT Łódź. Trzeci mecz tego dnia to finał gry podwójnej. Rywalkami są starsze, czołowe zawodniczki w Polsce Weronika Pociej z Klubu KT Legia Warszawa i Dominika Szczotka z PAT Rzeszów. Wygrały faworytki 6:4 6:2 ale młodsze Martyna z Anią rozegrały bardzo dobry mecz.