Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Spędzili ferie z Kłobukiem

2015-02-10 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-10 12:08:02)
W trakcie ferii w Kłobuku odbyły się między innymi warsztaty fotograficzne

W trakcie ferii w Kłobuku odbyły się między innymi warsztaty fotograficzne

Autor zdjęcia: Mateusz Klimek

Przez 2 tygodnie w Centrum Kultury „Kłobuk” trwały zajęcia, które miały na celu uprzyjemnić dzieciom i młodzieży spędzanie wolnego czasu podczas ferii. Uczestnicy sami przyznają, że nie było czasu na nudę.

Podczas „Ferii z Kłobukiem” chętni uczestniczyli w różnego rodzaju ciekawych warsztatach. Wśród nich znalazły się zajęcia w pracowni stolarskiej. Dzieci z zaangażowanie tworzyły swoje budowle z zapałek i materiałów drewnianych. Starsi chwycili w dłoń narzędzia oraz elektronarzędzia i uczyli się podstaw ich obsługi, które następnie wykorzystywali w pracach stolarskich. Zdobyte umiejętności z pewnością przydadzą im się w przyszłości.
Miłośnicy robienia zdjęć odnaleźli się w pracowni fotograficznej. Podczas warsztatów poznali wskazówki, które pomogą uzyskać im lepsze kadry. Młodzi adepci sztuki fotograficznej wiedzą, że fotografia to świetna zabawa. Dowodem na to były zajęcia, podczas których malowali światłem. Po zajęciach teoretycznych uczestnicy wraz z prowadzącym Mateuszem Klimkiem wyszli na plener fotograficzny, aby uchwycić malownicze uroki Mikołajek. Podczas ostatnich zajęć dzieci przebrane za swych muzycznych idoli robiły sesję portretową z wykorzystaniem sprzętu studyjnego.
Miłośnicy sztuki plastycznej w swojej pracowni tworzyli dzieła malując na szkle. Kolejnym punktem zajęć był decoupage. Podczas zajęć zorganizowano konkurs plastyczny pt. „Pada, pada śnieg”. Uczestnicy wykonywali swe prace kredkami akwarelowymi. Młodzi artyści tworzyli również inne dzieła np. lepili z gliny zwierzęta oraz wykonywali maski z masy papierowej.
Atrakcji nie brakowało również w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach, gdzie oprócz książek, czekało na dzieci jeszcze wiele innych atrakcji. Jak co roku naszym spotkaniom towarzyszyło coroczne hasło ferii: "Każde dziecko coś potrafi". Głównym celem było zorganizowanie wolnego czasu z literaturą, rozwijanie zainteresowania dzieci słowem pisanym oraz nawyku współpracy w grupie zróżnicowanej. Inspiracją do zajęć z dziećmi były opowiadania Petry Marii Schmitt i Christian Dreller „Historyjki dla ciekawskich dzieci”, gdzie szukaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Nie zabrakło też poezji dziecięcej, którą obowiązkowo codziennie czytaliśmy. Zajęcia plastyczne, różne zabawy ruchowe, gry planszowe towarzyszyły nam przez cały czas. Dzięki Dyrekcji Hotelu Mikołajki w Mikołajkach miło spędziliśmy też czas na kręglach. Aura dopisała w związku z tym lepiliśmy bałwany. Ferie zakończyliśmy na wspólnej pizzy w restauracji „Przystań”. Owoce i słodki poczęstunek towarzyszyły nam codziennie. Biblioteka Publiczna w Mikołajkach dziękuje Dyrekcji Hotelu Mikołajki, Bankowi Spółdzielczemu w Mikołajkach, Jarosławowi Sulewskiemu oraz Sławomirowi Gawlińskiemu za zasponsorowanie atrakcji dla uczestników zajęć

Na terenie Centrum Kultury funkcjonowała również strzelnica. Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w strzelaniu z wiatrówki. W Klubie Czytelniczym ABC codziennie wyświetlano bajki. Dla lubiących grać w tenisa stołowego przygotowano stół.
Co o feriach w Centrum Kultury Kłobuk myślą sami uczestnicy?
- Uczestniczyłem w zajęciach fotograficznych, strzelaniu z wiatrówki, tenisie stołowym oraz na warsztatach modelarskich. Na zajęciach fotograficznych najbardziej podobało mi się malowanie światłem oraz plener fotograficzny. Na warsztatach modelarskich budowałem domek po wojnie oraz siekierę. Był to świetny czas, który mogłem spędzić wspólnie z kolegami – mówi Oliwier Samarski.
- Ja również, tak jak Oliwier uczestniczyłem w warsztatach fotograficznych, modelarskich oraz grałem w ping ponga i strzelałem z wiatrówki. Najbardziej w pamięci zapadły mi zdjęcia portretowe oraz plenery, na które wybieraliśmy się podczas warsztatów fotograficznych. Podczas warsztatów modelarskich stworzyłem dom, w którym zapomniałem wstawić okiem. Dlatego bardziej przypominał bunkier. Czas, który spędziłem w Kłobuku podczas ferii uważam za udany oraz przyjemnie spędzony. W przyszłym roku z pewnością spędzę ferie w Centrum Kultury, gdzie dobrze się bawiłem – mówi Maciek Cendrowski.

Podsumowaniem ferii było ognisko, które zorganizowano w piątek przed Kłobukiem. Uczestnicy zajęć zostali nagrodzeni za swoje dokonania.
Mateusz Klimek

Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. DNI MIKOŁAJEK 2015 #1664439 | 46.112.*.* 12 lut 2015 21:48

    A Kiedy zostanie Podany Kalendarz Imprez na 2015 rok i Zespoły które pojawią się w Mikołajkach w 2015 Polecam m.in takie jak weekend, Calvin Harris Power Play ,i polecam coś dla młodzieży np. Kaena

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages