Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Być dla Innych po raz piętnasty

2015-03-04 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-13 09:56:48)
15 marca w Mrągowie już po raz piętnasty odbędzie się integracyjna impreza Być dla Innych. W tym roku do akcji ponownie przyłączyli się paraolimpijczycy

15 marca w Mrągowie już po raz piętnasty odbędzie się integracyjna impreza Być dla Innych. W tym roku do akcji ponownie przyłączyli się paraolimpijczycy

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Zapraszamy na integracyjną akcję charytatywną "Być dla innych" organizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Amicus na rzecz dzieci niepełnosprawnych, która odbędzie się pod patronatem burmistrz Mrągowo. Impreza startuje w najbliższą niedzielę (15 marca) o godzinie 11.00 w sali widowiskowej CKiT w Mrągowie. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie.

W programie artystycznym tegorocznej imprezy Być dla Innych zaprezentują się: Hania Szałachowska, grupy taneczne z CKiT-Rocking Steps i Jump, Przedszkole Kubuś, Przedszkole Stokrotka, Przedszkole Bajka- odział integracyjny, ZS nr 2 pokaz barmański, WTZ Mrągowo piosenki, integracyjna grupa "Zawsze razem" autorska sztuka dla dzieci i dorosłych, Kaliniak Team pokaz sportowy, Art Music Center i Chór Schola Vokale, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, chór ZS nr 2, grupy taneczne z Zespołu Szkół Specjalnych, grupy taneczne z MDK Iskiereczki-Iskierki-Azong-Fresh, zespół "Kawałek Mrągowa" i grupa gitarowa z MDK, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz goście: Młode Wilki Watacha z Kętrzyna pokaz breakdance oraz znany tancerz popping- Maciek Sheva Mołdoch, który w Mrągowie także w ubiegłym roku.
W trakcie występów będą przeprowadzane licytacje ciekawych przedmiotów, którą poprowadzą Magda Lewkowicz i Zbyszek Trzcinka, a część artystyczną poprowadzą Karolina Bejnarowicz, Natalia Balukin i Zbyszek.

Poza salą widowiskową odbędą się: kiermasz stroików świątecznych, kiermasz ciast wielkanocnych z herbatą, kiermasz ciasteczek i pierników, warsztaty robienia palmy wielkanocnej z paniami z Domu Dziennego Pobytu przy MOPS w Mrągowie, warsztaty szermiercze z Paraolimpijczykami, zielone warsztaty ekoflorystyczne- ozdoby kwiatowe, pieniążek na szczęście od Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz kiermasz ze zdrową wegetariańską żywnością. Na wszystkich najmłodszych będzie też czekał
zając z koszem słodkości. Dochód ze zbiórki publicznej przeznaczony zostanie na wypoczynek letni dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Mrągowie, którym są wymarzone wakacje nad morzem. Słoneczko wstępu, to tylko 2zł. Nie może was zabraknąć na tej imprezie.

— Akcję wspierają wolontariusze z MDK oraz ZS nr 2 w Mrągowie. Być dla Innych to impreza o piętnastoletniej już tradycji — mówi Ewa Gnoza, koordynator akcji z MDK. — To nie tylko zbiórka, to również integracja. Czas, w którym warto się zatrzymać. Radość życia mimo wszystko. Zawsze będzie mi się kojarzyła z integracją i niepełnosprawnymi dziećmi, które dla mnie są często bardziej pełnosprawne niż niejeden zdrowy człowiek. Od nich można się wiele nauczyć, zatrzymać się i pomyśleć co w życiu tak naprawdę jest ważne i my to mamy... tylko w pogoni za doskonałością, cokolwiek ona znaczy, zapominamy... Nie ważne czy biegamy na kołach wózka inwalidzkiego, czy własnych nogach- ważne, aby czuć się pełnowartościowym człowiekiem, robić swoje i nie czuć się samotnym. Zapraszamy na akcję, warto pobyć z nami- to będzie czas cenny i wartościowy.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji, bez nich wiele działań nie byłoby możliwych:
Urząd miasta Mrągowo, TRAKPOL- Dariusz Lentas, PKS MRĄGOWO firma transportowa Mobilis Sp. z o.o., Mular Sound- Tomasz Mularczyk, Zakład optyczny NETOPTIK, Centrum Reklamowe Szapiel, Klubokawiarnia Manufaktura Smaku, Car4parts, Hotel Solar Palace, Hotel Eva, Zakład Cukierniczy Jagodzianka, Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, Sklep Papierniczy TRAPER, Przychodnia Weterynaryjna PRO ANIMALI, Bartek Koziatek.

Dziękujemy również osobom, placówkom i instytucjom wspierającym przygotowania i przebieg akcji:
Urząd Miasta, Dom Pomocy Społecznej, MOPS Mrągowo, Stowarzyszenie Amicus, Zespół Szkół Specjalnych, Centrum Kultury i Turystyki, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Przedszkola: "Bajka", "Kubuś"," Stokrotka", Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 1, Państwowa Szkoła Muzyczna, Stowarzyszenie Hip Hop Mazury, Kaliniak Team Mrągowo, Magdalena Markiewicz, Irena Dębska, Magdalena Lewkowicz, Ewa Szałachowska, Małgorzata Kowalczyk, Monika Daszkiewicz, Bożena Lewakowska-Czarnecka, Zofia Wojciechowska-Instytut Hortiterapii, Art Music Center, Chór Schola Vocale, Hurtownia "U Witka", Wolontariusze z Młodzieżowego Domu Kultury i ZS nr 2, Młode Wilki z KCK, Maciek Sheva Mołdoch, Stowarzyszenie Aktywne Sorkwity, Ochotnicza Straż Pożarna Sorkwity, Akademia Integracji z Warszawy oraz naszym mediom: Kurier Mrągowski, Mrągowo 24 info, Radio Zet Gold, Magazyn Mrągowski.

PLANOWANY PROGRAM:
11.00- rozpoczęcie, przywitanie gości
11.10- piosenka grup z MDK oraz dzieci z ZSS i DPS "Wierzę w lepszy świat"
11.15- Warsztaty Terapii Zajęciowej- piosenka
11.20- nowa sztuka grupy Zawsze razem "Przygody Felmisiów"
11.35- Przedszkole Stokrotka
11.40- licytacja przedmiotów od Darczyńców
11.50- uczniowie ZSS- układ taneczny
11.55- mieszkańcy DPS- piosenka
12.00- Państwowa Szkoła Muzyczna
12.10- Maciek Sheva Mołdoch- popping
12.15- przedszkole Kubuś- rock'n'roll
12.20- licytacja przedmiotów od Darczyńców
12.30- uczniowie ZSS- taniec
12.40- Hania Szałachowska, Roksana Leśniak, Oliwia Rawa
12.45- Iskiereczki MDK- murzyńskie harce i hip hop
12.50- uczestnicy WTZ- piosenka
12.55- Iskierki MDK- pokaz hip hop
13.00- Art Music Center i Hania Szałachowska
13.10- Jump z CKiT- pokaz hip hop
13.15- uczestnicy WTZ- piosenka
13.20- przedszkole Bajka- oddział integracyjny- Bratki
13.25- licytacja przedmiotów od Darczyńców
13.35- Tercet męski, Kasia Końpa z ZS nr 1
13.40- Maciek Sheva Mołdoch-popping
13.45- Chór Schola Vocale
13.50- ZS nr 2- pokaz barmański
14.00- uczestnicy WTZ- piosenka
14.05- Kaliniak Team-pokaz sportowy
14.15- Rocking Steps z CKiT- pokaz hip hop
14.20- Wilki Wataha z KCK oraz Ryn Brakers z RCK- pokaz breakdance
14.30- Azong MDK-pokaz hip hop
14.35- Kawałek Mrągowa z MDK
14.40- Maciek Sheva Mołdoch- popping
14.45- Dawid Łoskociński
14.50- Fresh MDK- hip hop i dancehall
14.55- zakończenie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages