Do Mrągowa zawita mobilne centrum nauki „Planeta Energii”

2015-03-23 08:00:00(ost. akt: 2015-03-23 08:58:51)
Pomysłowość dzieci z klasy III B i pani Ireny Szyrwińskiej z Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie została doceniona przez konkursowe jury

Pomysłowość dzieci z klasy III B i pani Ireny Szyrwińskiej z Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie została doceniona przez konkursowe jury

Autor zdjęcia: Radek Dąbrowski

Zajęcia z generatorem Van de Graaffa i maszyną elektrostatyczną, czy przygotowanie strojów z elektrośmieci, to tylko niektóre z pomysłów zrealizowanych przez uczniów z Mrągowa w ramach programu "Planeta Energii". Dzięki swojej kreatywności dzieci z klasy III B ZS nr 4 znalazły się wśród zwycięzców V edycji „Planeta Energii”. I to dzięki nim do Mrągowa zawita niesamowite miasteczko.
Warunkiem uczestnictwa w programie było przeprowadzenie co najmniej trzech lekcji dotyczących energii elektrycznej, w oparciu o otrzymane od Grupy Energa materiały dydaktyczne, oraz realizacja dodatkowych działań autorskich. Następnie należało złożyć sprawozdania z przeprowadzonych działań. Autorzy dziesięciu najciekawszych i najbardziej pomysłowych lekcji wygrali dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” w swoim mieście. Co ważne, miasteczko mogą odwiedzać nie tylko dzieci ze zwycięskiej klasy, ale także najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z okolicy, a w godzinach popołudniowych wszyscy chętni mieszkańcy.

Wykorzystali urządzenia i śmieci
Pomysłowość dzieci z klasy III B i pani Ireny Szyrwińskiej z Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie została doceniona przez konkursowe jury.
– Udział w konkursie to dla pedagogów znakomita okazja, by wyjść poza schemat zwykłych zajęć szkolnych i w kreatywny sposób poprowadzić lekcje na temat prądu. Pani Irena Szyrwińska podjęła to wyzwanie i zrealizowała z dziećmi szereg różnorodnych aktywności, dzięki czemu znalazła się wśród laureatów konkursu – mówi Marta Dankowska, koordynator programu z Biura Marketingu i Komunikacji Energa SA. – Gratulujemy zwycięstwa i już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców Mrągowa do wizyty w naszym mobilnym centrum nauki.
Klasa III B wygrała dzięki niesamowitym lekcjom z wykorzystaniem generatora Van de Graaffa i maszyny elektrostatycznej oraz przygotowaniu strojów z elektrośmieci. Z reszta to tylko niektóre z pomysłów zrealizowanych przez uczniów.

Już wiosną będą u nas
Pełne energii miasteczko ruszy w trasę po Polsce już wiosną. Oprócz Mrągowa odwiedzi pozostałe dziewięć zwycięskich miast: Czersk, Częstochowę, Kraków, Kwidzyn, Otwock, Sławno, Szczecin, Wałbrzych, Złotów (dzięki szkole w Łąkiem).
Mobilne centrum nauki Energi zaskoczy dzieci i dorosłych liczbą atrakcji. Na gości czekają m.in. kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich, projekcja filmu 3D oraz multimedialne zabawy i quizy. Wizyta w miasteczku to doskonała okazja, by zdobyć cenną wiedzę, ale także szansa, by sprawdzić się podczas licznych konkursów i zdobyć ciekawe nagrody.
W poprzedniej edycji programu progi mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” przekroczyło ponad 29 tys. dzieci i 9 tys. dorosłych. Jak będzie w tym roku? Okaże się już wiosną!
Według szacunków organizatora w ramach V edycji programu „Planeta Energii” odbyło się blisko 1,5 tys. lekcji szkolnych dotyczących prądu elektrycznego, w których wzięło udział niemal 500 nauczycieli i prawie 6 tys. uczniów z całej Polski.
Już wkrótce na stronie PlanetaEnergii.pl pojawią się też terminy i inne szczegóły dotyczące wizyt mobilnego centrum nauki w 10 miastach.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska





2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5