Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

"Psie toalety" pojawiły się w Mrągowie. Będzie czyściej?2015-03-20 09:22:19 (ost. akt: 2015-03-20 11:04:14)
"Psie toalety" pojawiły się w Mrągowie

"Psie toalety" pojawiły się w Mrągowie

Autor zdjęcia: Paweł Krasowski

Władze Mrągowa pomogą właścicielom psów w sprzątaniu po pupilach. W mieście pojawiły się dziś specjalne dystrybutory, składające się z zasobnika z foliowymi woreczkami i kosza na odpadki.

Wiele razy, na łamach Kuriera Mrągowskiego, poruszaliśmy problem zalegających na trawnikach psich kup. Zobacz ostatni felieton Radka Dąbrowskiego
Temat "wypływa" szczególnie na wiosnę, kiedy śnieg znika, a odchody rażą co kilka kroków. Mrągowski magistrat postanowił rozwiązać ten problem i poprawić wygląd miejskich trawników i alejek.


- Na terenie Mrągowa ustawiliśmy 5 specjalnych pojemników, składających się z dystrybutora woreczków i kosza na psie odpadki - mówi Jerzy Grądzki, komendant mrągowskiej Straży Miejskiej. - To nowość w naszym mieście. Jeżeli to rozwiązanie się przyjmie to takich dystrybutorów pojawi się w Mrągowie więcej."Psia toaleta" jest estetycznie wykonana. U góry znajduje się dystrybutor z bezpłatnymi woreczkami, a na dole jest pojemnik na odpadki. Skrzynki zainstalowano dziś przy promenadzie nad jeziorem Czos (jeden ustawiony jest na przeciwko supermarketu "Kaufland", a drugi przy parkingu obok ulicy Żeromskiego), przy jeziorku Magistrackim (obok tablicy z mapą miasta), na terenie byłej jednostki wojskowej (przy placu defiladowym) i przy wejściu do parku na osiedlu Brzozowym (na przeciwko bloku nr 9). 
Czy ustawienie skrzynek wpłynie na to, że nasze ulice i skwery będą czystsze? Jak myślicie? Zachęcamy do dyskusji!

Paweł Krasowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. człowiek też może tam nasrać? #1715848 | 37.157.*.* 18 kwi 2015 06:54

  to puste nie będą stały

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mrągowianin #1713947 | 178.43.*.* 16 kwi 2015 09:40

  Ha ha ha psie kibelki stoją prawie miesiąc ale jak były psie przeszkody tak są nadal i trzeba iść slalomem bo właściciele psów mają głęboko gdzieś po swych pupilkach sprzątanie. Tak jak poprzecnio pisałem zabrać straży miejskiej samochody posadzić na rowerki lub na piechotkę to będzie ze strażników większy pożytek. Bo jak pędzi strażnik samochodem to psich kupek nie widzi i nie musi omijać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. swojak #1696970 | 89.229.*.* 24 mar 2015 07:14

  No to mamy pierwszą jaskółkę. I dobrze. Tylko Pan Komendant zapomniał, że obowiązkiem jego podwładnych jest dbanie o porządek w mieście a nie wożenie 4 liter. Może tak jakieś patrole rano lub wieczorem po osiedlach i karanie za puszczanie piesków bez smyczy. To horror. A uwagi to nie zwrócisz bo przecież jej/jego piesek nie gryzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zwierzolub #1696373 | 217.99.*.* 23 mar 2015 11:45

  Najpierw trzeba by było przeprowadzić szkolenie dla ludzi co kryję się pod hasłem"jestem właścicielem psa" a dopiero potem ustawiać bardzo potrzebne udogodnienia.Ludzie sprzątający po swoich pupilach postrzegani są jak niespełna rozumu podczas gdy,tak naprawdę,wszyscy ci którzy tego nie robią należą do pseudo właścicieli.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. orka #1696209 | 31.0.*.* 23 mar 2015 04:56

   fajny pomysł tylko czy Mrągowianie którzy mają czworonogi będą z tego korzystać i czy za raz tego nie zniszczy to jest pytanie ?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (25)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages