Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ambasador Royal Geographical Society z wizytą w SP nr 1 w Mrągowie!

2015-04-02 20:48:19 (ost. akt: 2015-04-02 20:59:52)
Uczniowie SP 1 w Mrągowie uczestniczyli w warsztatach z Anna Gruszczyńską Ambasador Royal Geographical Society

Uczniowie SP 1 w Mrągowie uczestniczyli w warsztatach z Anna Gruszczyńską Ambasador Royal Geographical Society

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

W ubiegłym tygodniu naszą szkołę odwiedziła Ania Gruszczyńska - ambasador Royal Geographical Society (Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie), która poprowadziła zajęcia warsztatowe z uczniami trzech klas szóstych.

Ania Gruszczyńska jest studentką pierwszego roku geografii na słynnym Uniwersytecie w Cambridge w Anglii. Jej droga naukowa początkowo przebiegała zupełnie tradycyjnie. Do szkoły podstawowej uczęszczała w pobliskim Kosewie. Następnie ukończyła Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie, po czym zaczęła naukę w jednym z warszawskich liceów (jako kilkukrotna laureatka wojewódzkich konkursów przedmiotowych miała otwarte drzwi wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce!). Po roku nauki w stolicy wyjechała do Kalkuty w Indiach (Oaktree International School), następnie naukę kontynuowała w Szwajcarii (Leysin American School). Tam zdała międzynarodową maturę, która umożliwiła jej rozpoczęcie studiów w Wielkiej Brytanii w Anglii, na Uniwersytecie Cambridge. Pani Ania została również ambasadorem Royal Geographical Society (Królewskiego Towarzystwa Geograficznego). Jest to towarzystwo naukowe utworzone w celu propagowania i rozwoju geografii. Obecnie zajmuje się ono wspieraniem badań naukowych, ekspedycji naukowo-badawczych i edukacji geograficznej. Towarzystwo istnieje i działa już od kilkuset lat.
Ania przybliżyła dzieciom zagadnienie zrównoważonego rozwoju. Działania podejmowane zgodnie z tą zasadą podpowiadają mieszkańcom naszej planety, jak racjonalnie wykorzystać istniejące zasoby przyrodnicze i zachęcają do podejmowania działań, które umożliwią podniesienie jakości życia z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego.
Zajęcia warsztatowe polegające na projektowaniu przez dzieci działań pomocowych mieszkańcom jednej z indonezyjskich wysp, Sama Bahari, zwróciły uwagę na potrzebę stosowania zasady zrównoważonego rozwoju. W trakcie zajęć nawiązała się żywa dyskusja, bowiem w zabawie, którą zaproponowała Ania zadaniem uczniów było zaproponowanie najsensowniejszego planu inwestycyjnego i wywalczenie 100 000 zł na jego realizację (z przeznaczeniem dla mieszkańców wyżej wspomnianej wyspy)! Okazało się, że dzieci świetnie zrozumiały najistotniejsze problemy, z którymi borykają się Indonezyjczycy i… co ważniejsze – potrafiły zaprojektować dobrze przemyślane projekty pomocowe.
To były wspaniałe zajęcia, gdyż poza przybliżeniem dzieciom konieczności stosowania zasady zrównoważonego rozwoju, rozbudziły również ich ambicje, zachęciły je do nauki języków obcych i pokazały, że istnieją alternatywne drogi edukacji, które prowadzą do realizacji marzeń. Nawet tych, które wydają się początkowo mało realne…
Już czekamy na następną wizytę Ani i życzymy jej jednocześnie najwyższych ocen na egzaminach w Cambridge!
Mariola Masak – nauczyciel przyrody

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages