Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Godzina wychowawcza z paraolimpijczykami

2015-04-15 11:15:00 (ost. akt: 2015-04-17 09:18:38)
Integracyjna godzina wychowawcza odbyła się w ZS Nr 2 w Mrągowie. Gośćmi byli paraolimpijczycy: Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Norbert Całka

Integracyjna godzina wychowawcza odbyła się w ZS Nr 2 w Mrągowie. Gośćmi byli paraolimpijczycy: Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Norbert Całka

Autor zdjęcia: Ewa Dolińska-Baczewska

Paraolimpijczycy: Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk i Norbert Całka gościli w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Jagiełły. Tego dnia królowały szermierka, integracja i przede wszystkim wola życia i chęć rozwijania swoich pasji bez względu na okoliczności. Lekcja odbyła się w ramach działalności prowadzonej przez Fundację Akademia Integracji.

Pod hasłem "Pasja, Integracja, Bezpieczeństwo" w Zespole Szkół Nr 2 w Mrągowie odbyła się nietypowa godzina wychowawcza z udziałem paraolimpijczyków. Uczniowie mieli okazję poznać życiorysy gości oraz ich szermierską pasję.
— Pamiętajcie, że bez względu na wszystko możecie realizować swoje marzenia — powiedziała podczas spotkania Grzegorz Pluta z Fundacji Akademia Integracji. — Ja jestem tego doskonałym przykładem. Byłem dobrze zapowiadającym się piłkarzem, ale miałem wypadem. Oczywiście mogłem się załamać, zamknąć w domu... tylko po co. Zacząłem dzięki Radkowi jeździć na treningi koszykówki. Tak, pomimo tego, że jeżdżę na wózku powróciłem do sportu. Nie wyobrażam sobie dzisiaj, aby było inaczej.
W spotkaniu uczestniczyli także podopieczni mrągowskiego Domu Pomocy Społecznej i Szkoły Specjalnej. Jak przystało na spotkanie ze sportowcami nie zabrakło szermierskiego pojedynku. Swoje umiejętności zaprezentowali najpierw Radek Stańczuk i Norbert Całka. Po chwili na specjalnie przygotowanych wózkach do rywalizacji zasiadły uczennice ZS Nr2.
Spotkanie zakończył wstęp grupy integracyjnej z ZSS i MDK. Dzieci i opiekunowie przedstawili kolejną część przygód Felmisiów zatytułowaną "Zło dobrem zwyciężaj".
Koordynatorami projektu były Mira Bogucka z Zespołu Szkół Specjalnych, Magdalena Lewkowicz z Zespołu Szkół Nr 2 oraz Ewa Gnoza z Młodzieżowego Domu Kultury.
ed-b

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages