Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Rewitalizujemy miasto. Zapraszamy do współpracy

2015-04-23 09:27:17 (ost. akt: 2015-04-23 10:09:48)

Autor zdjęcia: Marian Modzelewski

Urząd Miejski w Mrągowie zaprasza wszystkich zainteresowanych rewitalizacją Mrągowa na konsultacje społeczne dotyczące Lokalnego Programu Rewitalizacji. Spotkanie odbędzie się dziś (23 kwietnia) o godz. 17.00 w Sali nr 1 Urzędu Miejskiego.

Władze Miasta Mrągowo zapraszają na konsultacje społeczne Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Obszaru Funkcjonalnego Krainy Wielkich Jezior Mazurskich do roku 2022, opracowania programującego założenia do Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Mrągowo na lata 2015-2020.

Lokalny Program Rewitalizacji to dokument, który programuje proces rewitalizacji na tych obszarach miasta, na których stwierdzono największe nasilenie negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych i przestrzennych. Działania rewitalizacyjne zaplanowane na obszarach dysfunkcyjnych, które zostaną wpisane do Lokalnego Programu

Rewitalizacji mają szansę na uzyskanie zewnętrznego finansowania, m.in. z funduszy strukturalnych UE. Projektowana ustawa o rewitalizacji przewiduje wyposażyć JST w szereg narzędzi służących do efektywnego prowadzenia procesu rewitalizacji, w szczególności poprzez zachęcanie różnych podmiotów (publicznych i prywatnych) do koncentracji działań na obszarach rewitalizowanych. W ramach Narodowego Planu Rewitalizacji budowane będzie krajowe instrumentarium finansowania rewitalizacji. Dla zwiększania skali działań rewitalizacyjnych rozbudowywana będzie także oferta instrumentów finansowych (zwrotnych). Zdefiniowany zostanie również katalog interesariuszy procesu rewitalizacji – ustawa wskaże, że są nimi: osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Mając na względzie powyższe zachęcamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Mrągowie (sala nr 1) w dniu 23 kwietnia 2015 r. o godzinie 17.00

UM Mrągowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dyfer080 #1727615 | 5.172.*.* 3 maj 2015 11:24

  Niedziela 3 maja, ul.Słoneczna cisza i spokój i nagle przeraźliwy (ryk) warkot motorów jeżdżących bez tłumików !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest ta atrakcja pani burmistrz ? Nad Junem jest dużo terenów nadających się na tor motokrosowy,ciekawe czemu tam nie było zgody magistratu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dyfer080 #1722902 | 5.172.*.* 27 kwi 2015 07:53

  Przy ul. Przemysłowej powstał tor motokrosowy, niby wszystko ok.,tylko czy ktoś zapytał okolicznych mieszkańców co o tej "inwestycji" myślą ? ! Ryk motocykli jeżdżących bez tłumików słychać nawet w centrum. Nikt nie panuje nad tym co i kto tam jeździ. Taki tor powinien być ogrodzony ekranami dźwiękochłonnymi lub tak zlokalizowany aby nie generował nadmiernego hałasu w obrębie miasta. Ten obiekt napewno nie przyniesie naszemu miastu splendoru.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. GG+ #1722316 | 77.10.*.* 26 kwi 2015 09:50

  Czas zabrac sie za pozadki w centrum miasta. Niektore domy w centrum miasta wygladaja gorzej niz po wojnie. Teren miedzy ulica Roosevelta a Warszawska wola o pomste do nieba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages