Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Na deskach Centrum zagości taniec

2015-05-14 10:50:00 (ost. akt: 2015-05-14 10:49:11)
Prezentacjom teatralno-tanecznym towarzyszyć będzie wystawa fotografii Art Color Ballet

Prezentacjom teatralno-tanecznym towarzyszyć będzie wystawa fotografii Art Color Ballet

Autor zdjęcia: Fot. Agnieszka Glińska/archiwum organizatora

W kwietniu CKiT wystartowało z projektem, którym chce wprowadzić trochę artystycznego zamieszania w Mrągowie. Kolejne wydarzenie już 16 maja. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe choreografie Pracowni Tańca Pryzmat z Olsztyna oraz grupy Pląs z Białegostoku, a także premierowy spektakl przygotowany przez Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego. Prezentacjom scenicznym towarzyszyć będą warsztaty kontakt improwizacji prowadzone przez Annę Haracz oraz wystawa fotografii Art Color Ballet.

16 maja o godz. 18.00 na scenie Centrum zagości taniec! Trzy zespoły taneczne z Olsztyna, Białegostoku i Mrągowa zaprezentują spektakle oraz choreografie, które bez wątpienia poruszą widzów!

Wystąpią:
PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT - grupa twórcza fundacji tańca i sztuki ARToffNIA

Grupa założona w 2007 r. w Olsztynie przez Katarzynę Grabińską, opiekuna artystycznego i choreografa zespołu. Tworzą ją ludzie, których językiem przekazu jest taniec współczesny. Zespół poszukuje inicjatyw „pachnących" świeżością, eksperymentuje i stawia na fuzje różnych form, wypracowując własny wyraz sceniczny. Pracownia wraz z fundacją realizuje autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne oraz edukacyjne, spotkania środowiska sztuki tanecznej, prowadzi stałą działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Tancerze biorą udział w realizacji oper w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (Amahl i nocni Goście, Jaś i Małgosia, Dziadek do Orzechów) oraz w Olsztyńskim Planetarium (Księżyc w Poetyce Pink Floyd). Zespół prezentuje wysoki poziom artystyczny, co potwierdzają nagrody zdobyte na ogólnopolskich przeglądach tańca współczesnego.
spektakl - The SELFIES
tańczą i wykreowały: Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Katarzyna Rutkowska, Kamila Olszewska
choreografia i koncepcja: Katarzyna Grabińska
konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova
kostiumy: Lidia Panfil
Wytańczyć granicę manipulacji, której wszyscy codziennie jesteśmy poddawani… Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza – to dzisiejsi KREATORZY MODY, KREATORZY NASZEJ ŚWIADOMOŚCI, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do naszego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy, bowiem warunkom nam narzucanym, w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, wizualnością, iluzją, castingami, kreacjami na sprzedaż, marketingiem. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest ilość „lajków” na facebooku ? 
Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Pryzmat. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Bo czy można żyć z twarzą inną niż swoją?
"Selfie" - zdjęcie zrobione sobie samemu i wrzucone na portal społecznościowy - to najpopularniejsze słowo roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.


PLĄS
Białostocka Grupa Tańca PLĄS jest najstarszą grupą taneczną działającą w Białymstoku. Pracuje nieprzerwanie od 30 lat! Od 2009 r. PLĄS jest jednym z zespołów Studia Tańca FIRESTEP, a jej instruktorem jest Joanna Malitka. Zespół jest bardzo aktywny, uczestniczy w wielu projektach i przedsięwzięciach, z powodzeniem bierze udział w festiwalach i przeglądach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Pracuje w oparciu o elementy techniki tańca współczesnego, modern, jazz. Realizowane choreografie są najczęściej impresjami na dany temat, ruchem opowiadającymi o otaczającym nas świecie. W dużej części zastosowane rozwiązania taneczne powstają z improwizacji samych tancerzy, którzy biorą aktywny udział w procesie twórczym. W 2014 r. pracę z zespołem rozpoczęła Dorota Baranowska. 

Grupa zatańczy dwie choreografie: DORMITORIUM oraz MYŚLI WSPÓŁIGRANIE.

MRĄGOWSKA SCENA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
MSTW istnieje w CKiT od 2002 r. Założycielką i choreografem zespołu jest Marta Szymborska. Naszym językiem jest taniec współczesny, który ma nieograniczone możliwości wyrazu, rozwija ciało i umysł. Grupa tworzy własne choreografie i spektakle, występuje na mrągowskiej scenie oraz w przeglądach tanecznych, znajdując się w gronie laureatów. Tancerki biorą udział w warsztatach i projektach tanecznych. Tworząc własny styl sceniczny często działamy na pograniczu sztuk. Tańca, teatru, muzyki, które przenikając się tworzą nową jakość spektakl - U N I Q
Kim jestem? Jaka jestem? Czy jestem podobna do innych? Co mnie wyróżnia i sprawia, że jestem kimś wyjątkowym? Rodzimy się z tym czy do tego dojrzewamy, dzięki sobie czy innym? Czy dojrzałość oznacza niezależność? Indywidualność - zależność… gdzie leży granica? Czy można być w zgodzie ze sobą będąc zależnym od innych? Choreografią zadajemy pytania i wspólnie poszukujemy odpowiedzi.

koncepcja: Marta Szymborska
choreografia/taniec: Oliwia Cichowska, Marlena Dziczek, Sandra Hirsz-Piaskowska, Zuzanna Nowotnik, Dominika Skopnik, Marta Szymborska
muzyka/wykonanie: Justyna Zapała.

• Prezentacje odbywają się w ramach projektu "poRUSZone MIASTO!" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wstęp na bezpłatne zaproszenia do odbioru w recepcji CKiT, w godz. 14 - 21, tel. 89 743 34 66 od 11 maja.


WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU
16-17 maja zapraszamy na warsztaty
16 maja godz. 10 - 13 - warsztat dla tancerzy

17 maja godz. 10 - 12/13 - 15 - warsztat dla wszystkich uczestników projektu

• PATRONAT KURIER MRĄGOWSKI

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages