Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Spektakl MUZG Tearu Chorea 31 maja w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

2015-05-20 13:06:48 (ost. akt: 2015-05-20 13:07:40)

Autor zdjęcia: Justyna Połomska

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl o prowokacyjnym tytule, w wykonaniu jednego z najciekawszych dziś w Polsce teatrów awangardowych. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "poRUSZone MIASTO".

Najnowsze technologie i nauki ścisłe wchodzą bez zezwolenia w zakres pytań i problematyki zastrzeżonej wyłącznie dla „duchowej” i filozoficznej aktywności człowieka. To co było do niedawna wyłącznie domeną filozofów, artystów, pisarzy, twórców, poetów, teologów, etyków i proroków, staje się obszarem penetracji neurochirurgów, neurofizjologów, fizyków, informatyków i biologów. Dzięki obrazowaniu pracy mózgu coraz dokładniejszym rezonansem magnetycznym i najnowszym generacjom tomografów, naukowcy potrafią ściślej zdefiniować i pobudzać miejsca w naszym mózgu, odpowiedzialne za kreatywność umysłu i duszy. Umieją je komputerowo rejestrować, odtwarzać, manipulować świadomością i pamięcią człowieka. Z drugiej strony, w płynnej, ponowoczesnej pustce, utraciliśmy stałe punkty odniesienia i w mglistej relatywności wartości, mając w rękach gadżety i cuda najnowszych rozwiązań technologii, rodzi się w nas coraz mocniejsza potrzeba obiektywnego uporządkowania ludzkiego świata, wyodrębnienia w nim stałych niezależnych.
Nową wyrocznią, nadzieją i największym fetyszem XXI wieku staje się mózg. Mózg jest obiektywnym, półtorakilogramowym, galaretowatym obiektem, który do niedawna stanowił największą tajemnicę ludzkości (nie tylko z perspektywy ewolucji ale i funkcjonalności, kreatywności, a także nieprzewidywalności i szaleństwa). Nareszcie jesteśmy w stanie tę tajemnicę badać, odkrywać, manipulować nią i zamieniać w przedmiot kultu.
MUZG jest próbą zapytania o to, co ludzkie, międzyludzkie czy ponadludzkie. Bohaterowie spektaklu poddają własne ciała i umysły ekstremalnym eksperymentom oraz definiują osobiste punkty odniesienia i perspektywy, ukazując sprzeciw i bezradność wobec tego co człowiecze, wobec arogancji i bezwzględności nauki i technoideologii.

31 maja godz. 18.00 Centrum Kultury i Turystyki

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.


Reżyseria: Tomasz Rodowicz
Scenariusz i dramaturgia: Marcin Cecko
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski, Marcin Cecko, Kuba Krzewiński, Tomasz Rodowicz
Wizualizacje: Maria Porzyc, Rami Shaya
Obsada: Joanna Chmielecka, Małgorzata Lipczyńska, Adrian Bartczak, Janusz Adam Biedrzycki, Robert Wasiewicz


Teatr CHOREA to prężna grupa artystów, performerów, muzyków, tancerzy, aktorów, praktyków i teoretyków teatru. Od 2007 r. z siedzibą w Łodzi, gdzie wraz z fundacją Łódź Art Center stworzyła Fabrykę Sztuki. Zespół wytworzył własną technikę treningu, koncentruje się na problematyce i kondycji współczesnego człowieka, poszukuje komunikowania się, bardziej wymagającego wobec współczesnego aktora i widza.

Bilety - 15 zł do nabycia w recepcji CKiT w godz. 14 - 21, tel. 89 743 34 66

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: CKiT

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages