Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Gotowali z Master Chefem!

2015-05-25 11:31:39 (ost. akt: 2015-05-25 14:13:34)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jurowska

W ramach 15 edycji kampanii profilaktyczno - edukacyjnej "Zachowaj trzeźwy umysł" uczniowie klas IV- VI wzięli udział w imprezie "GOTUJ Z MASTER CHEF'EM" zorganizowanej przez Zespół Profilaktyczny Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika. Każda klasa miała okazję poznać Master Chef'a i pod jego bacznym okiem przygotować kanapki, sałatkę oraz koktajl.

Grupy wiekowe zostały przydzielone do różnych sal gdzie zostały im przypomniane zasady zdrowego trybu życia, a także pokazane nowe sposoby na przyrządzenie sałatek.
Kucharze przygotowali prelekcję, podczas której opowiadali o zdrowym odżywianiu, oraz o swej drodze zawodowej. Po pogadance Master Chef'owie przystąpili do przyrządzania sałatek metodą sous - vide, oraz carvingu - wykonywaniu dekoracji z owoców i warzyw. Kolejny etap imprezy "GOTUJ Z MASTER CHEF'E" polegał na przygotowaniu przez klasy IV, V, VI sałatki warzywnej, bądź owocowej, koktajlu oraz kanapek. Każdy zespół wykonywał danie i napój z wcześniej przygotowanych produktów. Pod bacznym okiem kucharzy klasy poradziły sobie doskonale. Nie zabrakło pozytywnej rywalizacji, dreszczyku emocji i niecierpliwości, co Master Chef powie o daniu i napoju. Kucharze na zakończenie zasmakowali potraw przyrządzonych przez uczniów. Oceniali smak, zapach, kompozycję, dobór składników, sosów, a także czystość po i w trakcie wykonywania zadania. Uczestnicy z wielkim zapałem wzięli udział w przedsięwzięciu i deklarują chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu imprezie.

Aleksandra Jurowska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages