Martyna Szynkowska trzecia w ogólnopolskim turnieju młodziczek

2015-05-26 08:20:12(ost. akt: 2015-05-26 08:26:57)
Martyna Szynkowska trzecia w ogólnopolskim turnieju tenisowym młodziczek

Autor zdjęcia: Jerzy Szynkowski

Na kortach AZS Poznań odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa w kategorii Młodziczek do lat 14. Bardzo dobrze wypadła Martyna Szynkowska z Mrągowa zajmując w Poznaniu 3-cie miejsce.
Obok 13-sto letniej Martyny reprezentującej klub ST RP Sport Olsztyn wystąpiły jeszcze 23 zawodniczki reprezentujące następujące kluby: KT Legia Warszawa, SKT Centrum Bydgoszcz, KCT Masters Inowrocław, AT Promasters Szczecin, ITT Goplana Inowrocław, STZ Polkowice, GAT Gdańsk, AT Kerber Puszczykowo, GKT Nafta Zielona Góra, GTT Lechia Gdańsk oraz zawodniczki gospodarzy AZS Poznań.
W pierwszej rundzie Martyna miała wolny los. Mecz drugiej rundy Martyna zagrała przeciwko Anieli Nowickiej 14 lat z AZS Poznań
Aniela to bardzo silna zawodniczka, zaczęła z impetem. Początek seta dla Anieli 3:1 jednak Martyna zaczęła odrabiać straty i wygrała seta 6:3. Drugi set należał całkowicie do Martyny wynik 6:1.
Bardzo trudny okazał się dwugodzinny mecz ćwierćfinałowy z 19-stą zawodniczką Polski Zuzią Szczepańską z KCT Masters Inowrocław.
Zuzia prowadziła już w pierwszym secie 5:4 w gemach i 40:15. Martyna obroniła 4-ry piłki setowe ostatecznie wygrywając seta 7:5. Początek drugiego seta to dobra gra z obu stron jedna to Zuzia wygrywała 3:1, końcówka seta należała do Martyny, która wygrała po kolei 5 gemów co dało wynik w secie 6:1.
Po krótkiej przerwie rozpoczął się półfinał z rozstawioną 14 –sto letnią Weroniką Pociej KT Legia Warszawa, obecnie siódmy ranking w Polsce. Weronika nie bez trudu jak to sugeruje wynik wygrała pierwszego seta 6:0. Drugi set był bardziej wyrównany jedna to Weronka go wygrała 6:4. Ciekawostką turnieju była obecność Wojciecha Fibaka, który przyglądał się występom młodych tenisistek.