Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Stanowcze NIE! dla piractwa w Mrągowie

2015-07-04 14:15:41 (ost. akt: 2015-07-04 19:20:59)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Byli m. in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdańsku oraz Łodzi. Nadszedł czas na Mrągowo. Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji, Kultura na widoku w naszym mieście.

Projekt Kultura na widoku dotarł do Mrągowa. Wystawę otwarto 3 lipca przed CKiT. Na inauguracji pojawili się m. in. burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, dyrektor CKiT Lech Gołębicki, członkowie zespołu Czerwone Gitary oraz mieszkańcy i turyści zainteresowani akcją.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu. Uliczne i wirtualne biblioteki to multimedialne instalacje, umożliwiające pobieranie filmów, muzyki, książek i gier.
Akcja ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze oraz propagowanie legalnych źródeł pozyskiwania książek, muzyki, filmów, gier – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

- Mówimy nie wszystkim, którzy nielegalnie pozyskali nasze płyty, czy utwory - zgodnie twierdzą członkowie zespołu Czerwonych Gitar. Kapela wspiera prowadzoną akcję i jest jak najbardziej za prowadzeniem podobnych.
- To ważne, by ludzie uświadomili sobie, że postępując w podobny sposób szkodzą swoim idolom. W swej karierze sprzedaliśmy ponad 12 milionów płyt, z pewnością drugie tyle zostało nielegalnie ściągnięte z internetu. Cieszymy się że znalazł się ktoś, kto realizuje taki projekt - dodają.

Instalacja pozostanie w Mrągowie przed CKiT do 15 lipca. Wszyscy zainteresowani mają zatem szansę i czas, by skorzystać ze zgromadzonych zasobów, a jest z czego. KNW to ponad 900 utworów skatalogowanych w pięciu kategoriach (muzyka, film, książka, gry komputerowe oraz archiwalia).

Wśród tytułów wymienić można m.in. albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów - Natalii Przybysz, Artura Rojka, Afromental, Natalii Kukulskiej czy Voo Voo, literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego czy audiobook wg powieści Philipa K. Dicka „Blade Runner” z udziałem m.in. Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyry i Agnieszki Grochowskiej.

Regał „Film” to kino na wyciągnięcie ręki. Znajdują się tu polskie produkcje filmowe ostatnich 10 lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje, które powstały dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jeden z regałów poświęcony jest historii Polski w kulturze. Odbiorcy Kultury Na Widoku otrzymują dostęp do filmów, książek i muzyki, prezentujących historie Polski. Szczególne miejsce zajmuje kolekcja zdjęć i plakatów dokumentująca 25-lecie Samorządności w Polsce (z zasobów Ośrodka Karta i Europejskiego Centum Solidarności).

Jak to działa?
Wystarczy wybrać interesującą nas pozycję, wpisać link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub zeskanować kod QR i pobrać go bezpłatnie lub w promocyjnej cenie.
Monika Pacek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Józek spod sklepu #1771015 | 89.229.*.* 8 lip 2015 13:31

  To nie Dominik T. To ja Józek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. M-wo #1769318 | 31.135.*.* 6 lip 2015 13:40

  Wcale nie trzeba być misiem skandalistą, żeby zobaczyć, że faktycznie w Mrągowie jest kupa. Środek sezonu, a ludzi nie ma. Zamiast siedzieć i udawać, że się myśli, brać łopatę Pani "Burmistrz" i kopać kanał łączący Mrągowo z innymi jeziorami przepływowymi, tak, żeby chociaż średnie jednostki mogły do nas wpływać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Józek spod sklepu #1769240 | 89.229.*.* 6 lip 2015 11:56

  Tylko przecinać wstęgi potrafi. Ile już przecięła tych wstęg, pewnie zbiera kolejne do kolekcji. Rusz się kobieto i pomyśl co zrobić aby miasto się nie wyludniało. Pomimo pełni sezonu po południu pustki w mieście ja na saharze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages