środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Czwarta eliminacja Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa Hotel Anek Cup – szukamy najszybszej łódki w Mrągowie

2015-07-13 11:00:32 (ost. akt: 2015-07-13 11:14:08)

Autor zdjęcia: Mateusz Kossakowski

Już w najbliższą sobotę 18 lipca 2015 roku odbędą się czwarte regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015 – Hotel Anek Cup.

To za sprawą właścicieli i pracowników Hotel Anek został sponsorem tytularnym regat. Zaznaczyć dodatkowo należy, że jest to partner MTR Czos, który po raz drugi współpracuje z naszym stowarzyszeniem. W ubiegłym roku regaty Hotel Anek Cup cieszyły się doskonałą opinią organizacyjną i sportową. Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGPM: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Tradycyjnie odbędą się 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy. Tym razem jednak, podczas wyścigu długodystansowego będziemy szukać najszybszej łódki pływającej po jeziorze Czos. Najszybszy jacht dostanie specjalnie przygotowaną Błękitną Wstęgę Jeziora Czos. Historia Błękitnej Wstęgi jest bardzo młoda. Pierwszą historyczną Błękitną Wstęgę Jeziora Czos zdobyła w 2014 roku załoga w składzie: Adam, Grzegorz i Wojciech Perczyńscy.

Portem regat będzie po raz kolejny port Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa przy promenadzie, natomiast ostateczne zapisy na regaty będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe & Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 30 zł od osoby startującej. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 przy mrągowskim amfiteatrze (od strony jeziora Czos). Dojazd możliwy jest przez ul. Jaszczurcza Góra, skręcając w kierunku Ekomariny lub przez mrągowski amfiteatr. W regatach biorą udział osoby niepełnosprawne, które mają pierwszeństwo w dojeździe i parkowaniu, dlatego organizator zaleca parkowanie pojazdów wzdłuż ulicy Jaszczurcza Góra – wejście przez furtkę Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12.30, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat i after party odbędzie się o godzinie 19.00 w Hotelu Anek, który jest usytuowany przy zachodnim brzegu jeziora.

W regatach Hotel Anek Cup akwen wyścigów będzie się znajdować po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa i nabrzeża przy amfiteatrze. W porcie regat będą czekały do dyspozycji kibiców rowery wodne, łodzie i pontony, które można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat.
Zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa w imprezie. To już przedostatnia możliwość włączenia się do rywalizacji w Żeglarskich Grand Prix Mrągowa 2015!
Mateusz Kossakowski
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages