W Mrągowie ścigali się kolarze

2015-08-16 19:24:21(ost. akt: 2015-08-18 08:33:19)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Po ponad 40 latach do Mrągowa wróciło Kryterium Uliczne, które odbyło się w ramach mrągowskiego Festiwalu Rowerowego. Najważniejszą częścią Festiwalu były IV Eliminacje Mistrzostw Polski Mężczyzn o Puchar Warmii i Mazur.
Elita mężczyzn pokonała wyścig na odcinku 45 kilometrów, czyli 30 rund ulicami miasta. Na starcie wyścigu stanęło ok. 200 najlepszych kolarzy z całego kraju, w tym silna grupa z Kaliningradu. Pierwsze miejsce z czasem 1:02:25 zajął Zieliński Kamil z klubu Domin Sport, tuż za nim do mety dotarł jego kolega klubowy Nowak Mateusz, trzecie miejsce na podium wywalczył Bartkiewicz Andrzej z Klubu Whistle ESKOM Ziemia Brzeska.

Oprócz zawodów w kategorii elita, wystartowali zawodnicy w kategoriach: żaczka, młodziczka, juniorka młodsza, junior, junior młodszy, młodzik, kobiety open. Mrągowianie również maja powód do dumy, bowiem zawodnikom z MSR Mrągowo udało się zdobyć 3 miejsca na podium. Wywalczyli je: Nalepa Bartosz na dystansie 9 km w kategorii żak zdobył 3. miejsce, Zyśk Natalia w kategorii kobiety open przyjechała druga, Nalepa Michał uzyskał 3. pozycję w kategorii junior młodszy. Tuż przed uroczystym zakończeniem i wręczeniem nagród odbyła się Parada Rowerowa, w której wzięło udział wielu zawodników. Wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w wyścigu, szczególnie zaś zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.