Blisko 1000 triathlonistów wystartowało dzisiaj w Mrągowie

2015-08-30 17:08:36(ost. akt: 2015-08-31 20:44:54)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Zawody tego typu przygotowywane są dla najtwardszych. Trzeba wykazać się w kilku dyscyplinach: pływanie, jazda na rowerze, na koniec bieg ostatkiem sił. Zawodnicy walczą z konkurentami, ale również z własnym zmęczeniem i słabościami. Wygrywają najlepsi.
Powoli tradycją Volvo Triathlon Series staje się kończenie wakacji w triathlonowym stylu w naszym mieście.
To była ostatnia szansa na poprawienie dotychczasowych wyników w klasyfikacji generalnej.
Najtrudniejszą kategorię 1/2 IronMan wygrał Maciej Lewandowski z Sopotu, kończąc zawody z czasem 04:27:38. Tuż po nim sklasyfikował się Adam Somski (Mosty) czas 04:31:29. Trzecie miejsce na podium wywalczył Robert Wojnar z Torunia (04:31:54 ). Mieliśmy także mrągowskie akcenty. Rabiczko Jarosław z czasem 06:01:04 zdobył miejsce 67., 80 miejsce zajął Wojciech Żarnoch.

1/4 IronMan wygrał Adam Głogowski z Gdyni z czasem 02:04:16, drugi był zawodnik z Goleniowa - Jakub Dec, trzeci Wojciech Łachut (Modła). Natalia Wądołowska z Mrągowa zajęła 63 miejsce, 3 w klasyfikacji kobiet, a Grzegorz Wiejkuć był 216.

Łukasz Kalaszczyński z Płocka wygrał dystans 1/8 IronMan. Karol Świniarski z Mrągowa osiągając wynik 01:24:52, zdobył miejsce 58. Kolejny mrągowianin - Mateusz Bogorodź z czasem 01:28:40 był 85, Kamil Długosz znalazł się na miejscu 87 (czas 01:29:00). Parzych Cezary z Mikołajek zdobył miejsce 99 (01:31:32), a Filip Klecan z Mrągowa był 129.(01:37:59). Justyna Bogusz zajęła miejsce 143. z wynikiem 01:40:47, była 31. w klasyfikacji kobiet.