Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Impresje artystyczne Śpiewające Obrazy 2015 w Mrągowie

2015-09-24 12:10:33 (ost. akt: 2015-10-05 15:28:10)

Autor zdjęcia: Archiwum CKIT

W ramach Impresji artystycznych, które odbędą się w dniach 18-22 listopada w Mrągowie, zaplanowano Ogólnopolski Konkurs Piosenki oraz bezpłatne warsztaty, które poprowadzą wyjątkowi specjaliści rozwijając w uczestnikach pasję i umiejętności artystyczne. Impresje to przede wszystkim możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką i artystami.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki organizowany w ramach Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy 2015 ma na celu wyłonienie oraz promocję twórców i wykonawców piosenki autorskiej i literackiej, a także popularyzację twórczości Marka Grechuty oraz inspirację dorobkiem artysty do własnych poszukiwań muzycznych. To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną we własnej interpretacji i aranżacji z repertuaru Marka Grechuty, drugą - autorską (muzyka i/lub tekst).
Do konkursu można zgłaszać się do 31 października. Więcej szczegółów, regulamin i karta zgłoszeń na stronie: http://www.ckit.mragowo.pl/strona/przeglady-konkursy/spiewajace-obrazy.html

Warsztaty Laboratorium głosu poprowadzi Olga Szwajgier, jedna z największych sopranistek świata. Jej zajęcia inspirują do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, uczą wykorzystywania swoich błędów jako „arcymistrzów” w rozwoju. Olga nie narzuca jedynej i słusznej drogi, wprost przeciwnie – ukazuje, że powielanie innych to zaprzepaszczenie siebie. Pracując z tą niezwykłą osobą przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym. W programie zajęć zaplanowano poznanie unikatowej metody pracy z głosem Olgi Szwajgier, naukę specyficznej dla tej metody emisji głosu, techniki operowania głosem oraz pracę nad jego świadomym brzmieniem, poznanie swoich możliwości głosowych, odkrywanie własnej indywidualności i ekspresji poprzez dźwięk.

Warsztaty Kreatywnego pisania to gratka dla miłośników poezji i pisania. Poprowadzi je Michał Zabłocki, autor wielu znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Jacka Wójcickiego i wielu innych. Będzie to praktyczny kurs pisania tekstów piosenek i wierszy, który przy wykorzystaniu nowoczesnych mediów pozwoli uczestnikom rozwinąć kreatywność, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić techniki pisarskie w różnych gatunkach literackich. W programie zajęć zaplanowano wykład o Multipoezji, prezentacje platformy eMultipoetry i jej narzędzi oraz pracę na tekstach uczestników.

Warsztaty Alternatywnych działań z Teatrem Salamandra to zajęcia dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować sztuki fireshow i nauczyć się posługiwać najpopularniejszym sprzętem do realizacji widowisk świetlnych czyli poikami i kijami. Zwieńczeniem pięciodniowych warsztatów będzie pokaz zaprezentowany w ostatnim dniu Impresji 2015 pt. ”Obrazy malowane światłem”.

Całość zakończy Koncert Galowy z udziałem laureatów Konkursu oraz Katarzyny Nosowskiej.

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym Impresjom 2015 będzie Dzień Krakowski. 21 listopada odbędzie się spotkanie z autorami książki “Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”, Danutą Grechutą oraz Jakubem Baranem oraz wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych. W Gali Laureatów Grechuta Festival udział wezmą Łukasz Jemioła, zespół Dzień Dobry oraz Justyna Panfilewicz & Paweł Piątka.

Wszyscy zainteresowani warsztatami muszą wypełnić deklaracją udziału i przesłać ją na adres j.polomska@ckit.mragowo.pl., fax-em tel. 89 743 34 60 lub listowanie na adres: Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, 11-700 Mrągowo. Lista uczestników zamieszczona zostanie na stronie internetowej CKiT do dnia 3.11.2015 r.
Więcej informacji, zgłoszenia: Justyna Połomska - tel. 89 743 34 53, 603 628 059, e-mail: j.polomska@ckit.mragowo.pl.

Patronat medialny Kurier Mrągowski, Gazeta Olsztyńska, orientacja.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages