Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Zapraszamy na spotkanie Mazury dla Diabetyków

2015-10-07 14:26:13 (ost. akt: 2015-10-07 14:39:42)

Autor zdjęcia: Zofia Wojciechowska

Instytut Hortiterapii zaprasza na kolejne wydarzenie programu Mazury dla Diabetyków, które odbędzie się 16 października 2015 r. w Ośrodku Wypoczynkowym Polonez w Mrągowie o godz. 17.00. Wstęp wolny!

Mazury dla Diabetyków - to program polegający na propagowaniu zdrowego stylu życia. Razem na Mazurach chcemy się nauczyć jak wspólnie dobrze spędzać czas. W ramach projektu przewidziano działania, które posłużą stymulowaniu aktywności w kierunku podnoszenia świadomości o cukrzycy, stwarzające możliwości aktywnego trybu życia, przezwyciężania osamotnienia z powodu złego stanu zdrowia. Nauki racjonalnego postępowania w kontaktach z osobami dotkniętymi chorobą m.in. cukrzycą. Naszym wspólnym celem jest - nauka zdrowego sposobu na życie. Jednocześnie chcemy pokazać zdrowotne i niezwykłe walory Mazur.

Zdrowy styl życia, jaki projekt propaguje przyczynia się do lepszej jakości dnia codziennego społeczności lokalnych. Brak wiedzy na temat zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi m.in. cukrzycą powoduje obniżenie zdolności do samorozwoju. Zakładamy współdziałanie szerokich rzesz mieszkańców, a naszym celem o charakterze dobra wspólnego jest zaspokojenie konkretnych potrzeb osób z problemem diabetologicznym. Zaproszenie kierujemy do osób chorych na cukrzycę, członków ich rodzin, a także środowiska pielęgniarek środowiskowych oraz pracowników DPS, MOPS oraz wolontariuszy. Zaobserwowaliśmy potrzebę szkolenia z zakresu komunikacji z osobami dotkniętymi cukrzycą, edukacji dietetycznej, naszym celem jest przełamywanie barier. Onieśmielenie z powodu choroby, powoduje bowiem narastanie problemów społecznych. Naszym celem jest stymulowanie procesu rehabilitacji i polityk pro zdrowotnych m.in. w mieście Mrągowo i Powiecie Mrągowskim. Zadania te realizować chcemy wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych, w sposób przemyślany angażujemy zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
Zofia Wojciechowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages