Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Warsztaty teatralne w Mrągowie

2015-10-26 15:30:00 (ost. akt: 2015-10-26 15:37:19)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

W ramach programu TEATR POLSKA odbędą się teatralne warsztaty międzypokoleniowe, które poprowadzi pani Aneta KASPEREK-PALIŃSKA. CKiT w Mrągowie zaprasza do udziału młodzież (powyżej 15 lat) i dorosłych, w tym osoby w wieku emerytalnym. Zajęcia odbędą się 9 listopada w godzinach 15.45-17.45

Celem działań edukacyjnych jest pokazanie, że teatr to sztuka reagująca na rzeczywistość i nawet jeżeli jej nie odzwierciedla to jest w niej zakorzeniona. Temat wojny nawiązuje do historii, a jednocześnie pokazuje aktualność niesionych treści. Uczestnikami warsztatów mogą być osoby, dla których będzie to pierwszy kontakt z teatrem. Chcemy tym samym zainteresować ich sztuką teatralną i uczestnictwem w szeroko rozumianej kulturze.

Warsztat poświęcony zostanie współczesnym obliczom wojny i ich medialnym przedstawieniom. Uczestnicy poprzez ćwiczenia wykorzystujące techniki teatralne będą starali się zdefiniować charakter dzisiejszych wojen i konfliktów, zwłaszcza w ich wymiarze lokalnym wpływającym na relacje międzyludzkie i formy pamięci. Duży nacisk położony zostanie na aktualność tematu - wojna jako realne zagrożenie we współczesnym świecie, wojna jako strata - w różnych kontekstach tego słowa.

W ramach warsztatu wykorzystane zostaną techniki improwizacyjne, gry teatralne, dramowe ćwiczenia integracyjne, aktywizujące i pobudzające kreatywność. Następnie tworzone będą etiudy aktorskie indywidualne i zbiorowe połączone z ćwiczeniami nad świadomością ciała. Podsumowaniem będzie dyskusja w oparciu o odczucia, które uczestnicy mieli podczas zajęć.

Udział w warsztatach jest bezpłatny! Dodatkowo uczestnikom proponujemy bezpłatny wstęp na przedstawienie "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"!!! Zgłoszenia - tel. 89 743 34 53.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages