Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Bilard sportowy w Święto Niepodległości. Mrągowo na podium

2015-11-13 15:00:55 (ost. akt: 2015-11-16 10:40:27)

Autor zdjęcia: Archiwum Wiesława Kuchcińskiego

Już po raz czwarty z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozegrano turniej o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dwukrotnie (w latach 2012 i 2013) turniej rozgrywany był w Mrągowie, w roku 2014 i w roku obecnym w Centrum Bilarda Sportowego w Kętrzynie. Gospodarzem tegorocznego turnieju zgodnie z regulaminem był Kętrzyn jako zdobywca głównego trofeum w ubiegłym roku, ale również dlatego, że w naszym województwie tylko tam można rozegrać tak poważną imprezę. Zainteresowanie w tym roku przerosło oczekiwania organizatorów, zgłosiły się drużyny z Olsztyna, Elbląga, Ełku, Gołdapi oraz tradycyjnie z Giżycka, Kętrzyna i Mrągowa. Ze względu na możliwości czasowe ograniczono start do 10- ciu drużyn.

Zawody przebiegały w miłej, przyjacielskiej atmosferze, ale w warunkach ostrej rywalizacji sportowej. Wystarczy wspomnieć, że w kwalifikacjach do strefy półfinałowej decydowały nie tylko punkty, ale ilość wygranych i przegranych partii oraz bezpośrednie pojedynki. Ubiegłoroczny zwycięzca drużyna MOSIR – I z Kętrzyna zajęła dopiero 5- te miejsce, a to aktualny pierwszoligowiec PZBiL. Bardzo dobrze na tym tle wypadła drużyna SKB – I Mrągowo, która po wygranej w półfinale z drużyną Fantazja Team (złożoną z zawodników Olsztyna i Elbląga) uległa w finale po zaciętej walce 1:2 drużynie MOSIR – II z Kętrzyna. Również w klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca. Na uwagę zasługuje również start drużyny SKB – II Mrągowo, złożonej z chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych grających w bilarda niespełna pół roku, a zyskujących aplauz dorosłych zawodników (IX- te miejsce w turnieju).
Klasyfikacja drużynowa:
1.MOSIR – II Kętrzyn
2.SKB - I Mrągowo
3.FANTAZJA TEAM (Olsztyn, Elbląg)
4.EŁK
5.MOSIR - I Kętrzyn

Klasyfikacja indywidualna:
1.Tonojan Dawid / MOSiR - I Kętrzyn
2.Kosik Krystian / SKB – I Mrągowo
3.Trudnowski Maciej / Fantazja Team (Olsztyn, Elbląg)
4.Szczubełek Wojciech / SKB – I Mrągowo
5.Ejmont Damian /MOSIR – II Kętrzyn

Nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego Piotra Żuchowskiego wręczył zastępca Przewodniczącego Julian Osiecki.

W trakcie turnieju został wybrany Komitet Organizacyjny Mistrzostw Warmii i Mazur w bilarda sportowego, które odbędą się w 2016 roku w tym samym terminie.

Skład drużyn mrągowskich w turnieju: Krystian Kosik, Wojciech Szczubełek, Grzegorz Ulewicz, Sebastian Miller, Kacper Borowski, Igor Ziewiec, Michał Piekut, Mateusz Sawicz, Jakub Lipiec.
Wiesław Kuchciński
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages