środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

SP nr 1 otrzymała "Zielona Flagę"

2015-12-08 08:26:53 (ost. akt: 2015-12-08 13:44:49)

Autor zdjęcia: SP nr 1

„Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest szkołom na całej kuli ziemskiej w ramach Programu „Eco-Schools”. Uczestniczy w nim ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Kopernika przez cały rok realizowali działania ekologiczne - głównie z zakresu promowania zdrowej żywności oraz bioróżnorodności. Zaowocowało to spełnieniem wymagań określonych przez Kapitułę Szkół dla Eko – Rozwoju w Krakowie i powtórnym przyznaniem Certyfikatu Zielonej Flagi (szkoła otrzymała to wyróżnienie również w roku ubiegłym). Dodać należy, że w 2015 roku tylko 273 placówek oświatowych w całej Polsce dostąpiło takiego zaszczytu!

4 grudnia 2015r. odbyła się szkolna uroczystość przekazania Zielonej Flagi na ręce Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie – Beaty Klimek w obecności przedstawiciela Rady Rodziców – Marty Organek i rodziców uczniów biorących udział w przedstawieniu artystycznym oraz gospodarzy wszystkich klas naszej szkoły.
Na scenie w pięknym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas 03, IIf, IIg oraz dzieci z klas IV-VI uczęszczające na koło ekologiczne „Przyjaciel Przyrody”.

Mamy nadzieję, że działania ekologiczne podejmowane przez dzieci, nauczycieli i rodziców naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym zaowocują otrzymaniem Zielonej Flagi po raz trzeci !

Nauczycielki – koordynatorki projektu:
Magdalena Obrębska, Alina Federowicz, Teresa Rośleń i Mariola MasakCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna TurowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages