Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Mrągowo zagrało z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2016-01-10 20:24:26 (ost. akt: 2016-01-12 15:11:04)

Autor zdjęcia: KR

10 stycznia 2016 roku odbył się 24 Finał WOŚP. Mrągowianie z otwartymi sercami włączyli się w zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny dla dzieci oraz seniorów.

Wzorem lat ubiegłych w mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki powstał Sztab WOŚP, którego koordynatorem jest Alicja Naworska-Kotelon. Akcję wsparło ok. 80 wolontariuszy.

"W tym roku sponsorzy zgłaszali się do mnie sami, było to dla mnie miłym zaskoczeniem. Zgłoszeń było więcej niż w latach ubiegłych, a co za tym idzie wzrosła ilość rzeczy na licytacje. Chętnych do udziału w programie artystycznym także nie zabrakło. Szacowaliśmy że program artystyczny będzie trwał około 3 godzin, a w rezultacie rozrósł się do ponad pięciu. Po raz pierwszy mamy Fotobudkę oraz Dance Central - turniej gry na xbox. W akcję oficjalnie w tym roku włączyli się także: Klub Biegacza Mrągowo oraz Mrągowskie Morsy. Niezawodnie wspiera nas także Uniwersytet Trzeciego Wieku, z którego panie upiekły pyszne ciasta dla wolontariuszy." - mówi koordynatorka mrągowskiego sztabu.

"W organizacji finałów biorę udział od 3 lat, w tym roku już oficjalnie jako wolontariusz WOŚP. Robię to bo chcę pomóc, udział w tej akcji jest dla mnie oczywisty" - powiedziała Julia Chajdukowska.
Aktywny udział w akcji wzięły także Karolina Bejnarowicz i Stella Trelińska. W latach ubiegłych z dużą przyjemnością brały udział w przedstawieniach teatralnych integracyjnej grupy "Zawsze Razem". Tym razem z koleżankami Aleksandrą Gąsior i Julią Halembą pomagały w sprawnym przebiegu licytacji na gali WOŚP.
Beniamin Waszkiewicz, Damian Knorps i Łukasz Cagara - uczniowie ZOS "Baza" wolontariuszami są od trzech lat. Mówią, że w tym roku ludzie byli bardziej hojni. - "W latach ubiegłych do puszek trafiało dużo monet, w tym roku bilonu jest niewiele. Puszki wypełniają banknoty.". Zapytani o to co sprawia, że wspierają sztab dodają - "Jest dzień wolny. Wolimy pomagać innym niż spędzać czas przed komputerem lub telewizorem"

Ofiarodawcy pomagają, ponieważ chcą dołożyć cegiełkę do sprzętu medycznego. Pani Magdalena wspomina, że dzięki niemu żyją jej dwaj synkowie. Urodzili się przedwcześnie, życie uratowały im inkubatory z "serduszkiem". Pan Mirosław bardzo cieszy się, że akcja daje także wsparcie seniorom. Z jego obserwacji wynika, że starzy i niedołężni nikogo w Polsce nie interesują. Widzi dużą nadzieję w akcji Orkiestry, która w jego oczach przywraca godność osobom starszym.

Atrakcyjny przebieg mrągowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uwieńczył widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Poprzedził go urzekający pokaz fireshow, który przygotowały Olga Strus i Maja Chajdzińska. Oba te wydarzenia zgromadziły tłumy przed Centrum Kultury i Turystyki.

Na chwilę obecną Mrągowo zebrało 31 000zł!

Nie jest to ostateczna kwota, jutro do sztabu dotrą puszki z Warpun i Sorkwit i zliczanie będzie kontynuowane.

Do mrągowskiego sztabu przyłączyli się także wolontariusze z Wilkowa ponieważ, jak informuje koordynatorka, nie powstał w Kętrzynie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages