środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2016-01-15 13:39:51 (ost. akt: 2016-01-15 14:07:52)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: UM Nidzica

28 lutego już po raz czwarty odbędzie się ogólnopolski projekt „Tropem Wilczym". To największa impreza masowa towarzysząca obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

W poprzedniej edycji - 1 marca 2015 roku - wzięło udział ponad 20 tysięcy biegaczy w 81 miejscowościach.

- My - Zespół Oświatowo- Sportowy „Baza” - postanowiliśmy w tym roku włączyć się do projektu i serdecznie zapraszamy całą społeczność szkoły oraz wszystkich mieszkańców Mrągowa i okolic do uczczenia „Wyklętych” sportowym wysiłkiem, dostosowanym do indywidualnych możliwości- mówi Barbara Leszko, ZOS "Baza".

Symboliczny dystans do pokonania we wszystkich miastach organizujących bieg wynosi 1963 metry. Jest to nawiązanie do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W naszym mieście zorganizujemy także bieg na 8 km.

Każdy z biegaczy otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych: Edwarda Taraszkiewicza „Żelazny”, Emilii Malessa „Marcysia”, Stefanii Firkowskiej „Feluś”, Danuty Sochówny „Rad”, Łukasza Cieplińskiego „Pług”, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyc”, Jana Borysewicza „Krysia”, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszka”, Henryka Flame „Bartek” lub Mariana Bernaciaka „Orlik” oraz piękny medal pamiątkowy.

Biec mogą wszyscy, udział jest bezpłatny, wystarczy zapisać się i w niedzielę 28 lutego 2016 roku stawić się na starcie. Na biegaczy i kibiców czekają też liczne dodatkowe atrakcje.

Ruszyły już elektroniczne zapisy na bieg, do wyboru trasa krótka na 1963 metry oraz dla chcących więcej trasa na 8 km. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku.

Tu link do elektronicznych zapisów na bieg: http://www.e-gepard.eu/
Zapraszamy!

W imieniu organizatorów:
Barbara Leszko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages