Klub Arrachion na Mistrzostwach Polski WKSF

2016-01-17 20:39:11(ost. akt: 2016-01-17 21:28:44)

Autor zdjęcia: Klub Arrachion

W sobotę, 16 stycznia podopieczni Pawła Jastrzębskiego i Tomasza Kalinowskiego zainaugurowali nowy rok startami na zawodach w Mińsku Mazowieckim. Klub Arrachion Mrągowo (grupa Kaliniak Team) reprezentowało 5 zawodników.
Jako pierwszy do startów przystąpił najmłodszy zawodnik, Michał Jastrzębski, który tym samym debiutował w zawodach. Wziął udział w dwóch konkurencjach, jiu jitsu no gi i kick-boxing kalaki. W pierwszej wywalczył brązowy medal, natomiast w drugiej uległ gospodarzowi i musiał zadowolić się srebrem.

Kolejnym zawodnikiem, który zmierzył się w jiu jitsu no gi był Piotr Mańkowski. Był to jego debiut w tej formule, uplasował się na drugim miejscu zgarniając srebrny krążek.

Potem swoje rywalizacje zaczeli nasi kick-boxerzy. I tak Wiktoria "Wiśnia" Kalinowska i Mateusz Modzelewski wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski.

Na samym końcu imprezy do rywalizacji przystąpił Alan Pieróg, walczył w kat. +90 kg. Po trzech zaciętych walkach, Alan z kontuzją piszczela i kolana przystąpił do walki finałowej. Niestety, po pierwszej rundzie musieliśmy zrezygnować z kontynuowania pojedynku. Alan ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, zgarniając vice-mistrza Polski WKSF. Dodatkowo, włodarze owej federacji widząc zacięcie i charakter woli walki jaką prezentował Alan, wręczyli mu powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu (PFKB).

- To jest dopiero początek sezonu, wszystko idzie w dobrym kierunku. Lecimy na kolejne zawody już za tydzień. W lutym i marcu bierzemy udział w kolejnych ciekawych wydarzeniach. Swoja siłę pokażemy 2 kwietnia podczas Pucharu Mazur III w Mrągowie! - mówi Tomasz Kalinowski.